871933911253716
top of page

Panchakarma - Staroindyjski Program Oczyszczania dla Twojego Dobrostanu


Zanurz się w świecie Panchakarmy - staroindyjskiego programu oczyszczania, który ma na celu przywrócenie równowagi umysłu i ciała. Nasz program, trwa od 7 do 21 dni (w zależności od wyboru klienta), pozwoli Ci uwolnić toksyny, odzyskać siły witalne, przywrócić blask Twojej skórze i oczom, a także złagodzić objawy somatyczne.

Panchakarma (oczyszczanie)

to złożony, holistyczny proces oczyszczania i regeneracji organizmu. Dzieli się na trzy etapy, konsultacja i wprowadzenie, leczenie właściwe i wyprowadzenie. Celem tego proces jest oczyszczanie płuc, zatok, jelit oraz wątroby. Jest to indywidualnie dobrany program wraz z żywieniem,  który ustala terapeuta po konsultacji. Czas, jaki należy poświęcić na zabiegi w trakcie Panchakarmy to około trzech godzin dziennie. Dodatkowy punkty programu stanowi medytacja, muzykoterapia, rozmowa z psychoterapeutą, aromaterapia, spacer, odpoczynek, jedzenie.

 

Jak to wygląda?

 

Poranek rozpoczyna się medytacją i/lub krótkim spacerem. Następnie podajemy  ghee z ziołami, przyrządzone indywidualnie, wg  wcześniej ustalonych zaleceń.

Do południa odbywają się terapie i masaże, także dobrane indywidualnie oraz sauna. Po obiedzie (posiłki wyłącznie ajurwedyjskie, dieta Panchakarma) odbywa się konsultacja z psychoterapeutą 60 minut, następnie spacer, odpoczynek, medytacja, malowanie, delikatna praca z ciałem. Podajemy ajurwedyjskie napary ziołowe oraz lecznicze, ziołowe koktajle i zawiesiny. Każdy proces konsultujemy z lekarzem Ajurwedy.

Prosimy o zabranie najświeższych wyników badań. W naszej klinice nie stosujemy wlewów doodbytniczych. 

 

Czas trwania to minimum 7 dni a najlepiej 10-14 do 21 dni.

Cena ostatecznie zależna jest od zawartości pakietu i wynosi od 650,00 zł za dzień ( z zakwaterowaniem). Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Zapytaj o nasze terapie i zabiegi

Trzy Etapy Panchakarmy:

 1. Wprowadzenie

 2. Właściwe leczenie

 3. Wychodzenie

Panchakarma skutecznie pomaga w dolegliwościach związanych z układem pokarmowym, bólach, migrenach, stabilizuje gospodarkę hormonalną, wzmacnia organizm, poprawia trawienie, stan skóry, oczyszcza płuca, poprawia krążenie, oczyszcza wątrobę, stabilizuje nastrój, wyrównuje glikemię, uwalnia napięcia i wiele więcej.

Ajurweda

Codzienny Rytm Oczyszczania

 • Poranek: Śniadanie o 8:00

 • Przedpołudnie: Zabiegi (masaże i terapie ajurwedyjskie) od 10:00 do 13:00

 • Południe: Obiad o 14:00, następnie czas na odpoczynek do 16:00

 • Popołudnie: Ćwiczenia oddechowe, rozciąganie, medytacja o 16:00, kolejne zabiegi o 17:00

 • Wieczór: Kolacja od 18:00 do 19:00

 

Nasze Zabiegi i Terapie Ajurwedyjskie:

 • Ghee lecznicze (klarowane masło z ziołami)

 • Nasya (oczyszczanie zatok)

 • Shirodhara, Uthvartana, Abhyanga, Kati Vasti, Marma terapia, Mukhabhyanga (masaż twarzy)

 • Indywidualnie dobrane diety, zioła i sauna

bottom of page