top of page
Ajurweda

Ajurweda,

czyli wiedza o życiu.

logo3.png

Może czujesz, że czegoś Ci brak, tyjesz, cierpisz na bezsenność, walczysz z menopauzą, wychładzasz się, dokuczają ci bóle żołądka, zaparcia lub biegunki, migreny, cierpisz na choroby skóry, wypadają Ci włosy, odczuwasz niepokój, senność, ociężałość. 

Ajurweda to starożytny system terapeutyczno-medyczny, który wyróżnia się podejściem holistycznym i wierzy, że zdrowie jest stanem zarówno fizycznego, jak  i psychicznego dobrostanu i opiera się na doskonałej równowadze trzech dosz (Vata, Pitta i Kapha)  a choroby są wynikiem niezrównoważonego stanu tych dosz.

 

 

W Ciszy funkcjonuje  najbardziej autentyczna, butikowa klinika ajurwedyjska AjurwedaSpa

 

W tym uroczym miejscu poczujesz namiastkę indyjskiej tradycji związanej ze starożytną medycyną naturalną.

 

Oferujemy lecznicze zabiegi i masaże, programy oczyszczania (Panchakarma)  oraz holistyczne pakiety zdrowotne z zakwaterowaniem. 

Mam na imię Eliza, moja pasja do Ajurwedy trwa już drugą dekadę, studiuję tę naukę w ośrodkach w Indiach, praktykuję i zarażam tych, którzy nie poznali jeszcze tajemnicy dobrego życia. W pracy terapeutycznej integruję wiedzę o ajurwedzie z psychoterapią, co wyraźnie zwiększa dobrostan i wpływa na poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego. Moimi bezpośrednimi nauczycielami są dr. Kusum Rana, dr. Ashish Rana. Ajurwedę rozumiem, jako naturalny system medyczno-terapeutyczny, dlatego na jego skuteczność wpływa czystość  i miejsce pozyskiwania ziół, olejów i innych składników  leczniczych, czas oraz codzienna rutyna. 

 

Stworzenie butikowego miejsca powrotu do zdrowia, z szacunkiem dla intymności i komfortu, to  wdzięczne oddawanie innym własnego doświadczenia gościnności i niezwykłej troski, jaką otrzymuję w Indiach. 

Cisza to dom pełen ciepła, spokoju i serdeczności, tworzony przez rodzinę.

W gabinecie masażu przywita Cię mój syn Norbert, który także rozwija miłość do Ajurwedy, podróżując do Indii. Jego nauczycielami są Geeta Kumari i dr. Ashish Rana. 

 

Nasza oferta skierowana jest do klientów, pacjentów, studentów i kursantów.

Masaże i Terapie

Masaż ajurwedyjski  wiąże się z ruchem energii w ciele i pełni wiele funkcji leczniczych,  wpływając   na poszczególne układy organizmu energetyzując je, co oznacza, że działając na powierzchni skóry stymulujemy tzw. punkty życia. Filozofia ajurwedyjska zakłada, że człowiek ma naturalną zdolność do samoregeneracji i samoregulacji a stymulowanie punktów życia poprzez masaż prowadzi do uzdrowienia.

 

Niezwykła wagę przywiązuje się do oddechu podczas masażu. Głęboki, spokojny oddech pozwala odblokować układ emocjonalny, wyciszyć się i pozbyć się napięć. Znaczenie ma również temperatura, niektóre zabiegi wykonywane są podgrzewanym olejem, co przywraca harmonię a przede wszystkim równoważy energię. Przywracanie harmonijnego przepływu energii  w ciele jest głównym celem masażu ajurwedyjskiego, by osiągnąć  równowagę pomiędzy zdrowiem psychicznym,  fizycznym i duchowym, przywrócić zdrowie i zapobiegać chorobom . Oleje przygotowane na bazie mieszanek ziół według starohinduskich receptur wspomagają procesy uzdrawiania i profilaktyki, by na długo cieszyć się dobrym zdrowiem

Ajurweda

Abhyahnga – olejowy masaż całego ciała. Działa regenerująco i odprężająco, skuteczny w walce z migrenami, stresem i napięciem,  poprawia kondycję skóry, stymuluje układ krwionośny i limfatyczny usuwając toksyny, pobudza metabolizm. Masaż ten wyraźnie usuwa zmęczenie, przywraca siły witalne, daje ukojenie osobom przepracowanym, aktywnym i żyjącym w przewlekłym stresie i napięciu. Cena 300,00 zł 60 minut lub 360,00 zł 90 minut

 

Udvartana – zabieg silnie usuwający toksyny, także redukujący namiar wody, odchudzający  wspomagający redukcję cellulitu, stymulujący układ limfatyczny i poprawiający kondycję skóry. Wygładza, uelastycznia i poprawia samopoczucie. Jest to całkowicie naturalny zabieg wykonywany  mieszanką ziół ajurwedyjskich sprowadzanych z Indii. Cena 330,00 zł 60 minut

 

Shirodhara – olejowy masaż głowy i czoła wykonywany za pomocą strumienia ciepłego oleju sezamowego z dodatkiem ziół uwalniających dostęp do zasobów.  Zabieg ten  uważany jest w Indiach  za boską metodę przywracającą spokój i harmonię, odmładzającą cały organizm. Jest to zabieg terapeutyczny, mający na celu eliminację źródła stresu. Relaksuje umysł i ciało, redukuje napięcia i stres, szczególnie polecany w leczeniu bezsenności, gonitwy myśli, depresji, nadpobudliwości i migreny. Cena 300,00 zł 40 minut

Kati Vasti – rozgrzewający, przeciwbólowy  zabieg olejowy na kręgosłup. Masaż pozwala usunąć sztywność kręgosłupa i pleców, pozbyć się bólu i poprawić  sprawność ruchową. Cena 280,00 zł 45 minut

 

Marma - terapia punktów marma. W Ajurwedzie znana, jako psychoterapia przez ciało, pomaga przywrócić żywotność a uciskanie punktów marmicznych odblokowuje uwięzione emocje i energetyczny przepływ. Usuwa skutki stresu, urazy emocjonalne, napięcia, wyrównuje ruch energii w ciele, daje ulgę, uspakaja umysł i ciało. Cena 400,00 zł 60 minut

 

Face Massage Lift - Up by Geeta Kumari - to niezwykłe połączenie ajurwedyjskich technik masażu twarzy z chiromasażem i masażem kobido. To autorska metoda tybetańskiej nauczycielki Geety Kumari, ekspertki terapii traumy. Cena 350,00 60 minut

Panchakarma (oczyszczanie)

to złożony, holistyczny proces oczyszczania i regeneracji organizmu. Dzieli się na trzy etapy, konsultacja i wprowadzenie, leczenie właściwe i wyprowadzenie. Celem tego proces jest oczyszczanie płuc, zatok, jelit oraz wątroby. Jest to indywidualnie dobrany program wraz z żywieniem,  który ustala terapeuta po konsultacji. Czas, jaki należy poświęcić na zabiegi w trakcie Panchakarmy to około trzech godzin dziennie. Dodatkowy punkty programu stanowi medytacja, muzykoterapia, rozmowa z psychoterapeutą, aromaterapia, spacer, odpoczynek, jedzenie.

 

Jak to wygląda?

 

Poranek rozpoczyna się medytacją i/lub krótkim spacerem. Następnie podajemy  ghee z ziołami, przyrządzone indywidualnie, wg  wcześniej ustalonych zaleceń.

Do południa odbywają się terapie i masaże, także dobrane indywidualnie oraz sauna. Po obiedzie (posiłki wyłącznie ajurwedyjskie, dieta Panchakarma) odbywa się konsultacja z psychoterapeutą 60 minut, następnie spacer, odpoczynek, medytacja, malowanie, delikatna praca z ciałem. Podajemy ajurwedyjskie napary ziołowe oraz lecznicze, ziołowe koktajle i zawiesiny. Każdy proces konsultujemy z lekarzem Ajurwedy.

Prosimy o zabranie najświeższych wyników badań. W naszej klinice nie stosujemy wlewów doodbytniczych. 

 

Czas trwania to minimum 7 dni a najlepiej 10-14 do 21 dni.

Cena ostatecznie zależna jest od zawartości pakietu i wynosi od 650,00 zł za dzień ( z zakwaterowaniem). Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szczegółowe informacje.

bottom of page