871933911253716
top of page
Ajurweda

Ajurweda,

czyli wiedza o życiu.

logo z tablicy reklamowej.png

Może czujesz, że czegoś Ci brak, tyjesz, cierpisz na bezsenność, walczysz z menopauzą, wychładzasz się, dokuczają ci bóle żołądka, zaparcia lub biegunki, migreny, cierpisz na choroby skóry, wypadają Ci włosy, odczuwasz niepokój, senność, ociężałość. 

Ajurweda to starożytny system terapeutyczno-medyczny, który wyróżnia się podejściem holistycznym i wierzy, że zdrowie jest stanem zarówno fizycznego, jak  i psychicznego dobrostanu i opiera się na doskonałej równowadze trzech dosz (Vata, Pitta i Kapha)  a choroby są wynikiem niezrównoważonego stanu tych dosz.

Ajurweda to starożytny system terapeutyczno-medyczny, który wyróżnia się podejściem holistycznym i wierzy, że zdrowie jest stanem zarówno fizycznego, jak  i psychicznego dobrostanu i opiera się na doskonałej równowadze trzech dosz (Vata, Pitta i Kapha)  a choroby są wynikiem niezrównoważonego stanu tych dosz.

W Ciszy funkcjonuje  najbardziej autentyczna całodobowa, butikowa klinika ajurwedyjska - AjurwedaSpa. Możesz przyjechać do nas w dowolnym momencie.

 

W tym uroczym miejscu poczujesz namiastkę indyjskiej tradycji związanej ze starożytną medycyną naturalną.

 

Oferujemy lecznicze zabiegi i masaże, programy oczyszczania oraz holistyczne pakiety zdrowotne z zakwaterowaniem. Przygotowaliśmy dla Ciebie luksusowe apartamenty inspirowane Indiami i naturą.

Założycielką AjurwedaSpa jest Eliza Taworska - psychoterapeutka oraz konsultantka i terapeutka Ajurwedy certyfikowana w Indiach.

Jej pasja do Ajurwedy trwa już drugą dekadę, studiuje tę naukę w ośrodkach w Indiach ( w stanach Himachal Pradesh, Kerala, Tamilnadu) tam też odbyła staże zawodowe a dziś i zaraża tych, którzy nie poznali jeszcze tajemnicy dobrego życia.

 

W codziennej pracy z pacjentami integruje wiedzę o Ajurwedzie z psychoterapią, co wyraźnie zwiększa dobrostan i wpływa na poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego, szczególnie u osób z doświadczeniem chorób  psychosomatycznych.

Jej bezpośrednimi nauczycielami są dr. Kusum Rana, dr. Ashish Rana, dr. Sheena  Dhanees, dr. Harris Sheriff.

 

Stworzenie butikowego miejsca, w którym możliwy będzie  powrót  do zdrowia w podejściu holistycznym, z szacunkiem dla intymności i komfortu, to  wdzięczne oddawanie innym własnego doświadczenia gościnności i  troski otrzymanej w Indiach.

Współtwórcą tego wyjątkowego miejsca jest Norbert, syn właścicielki, który także odnalazł pasję w uzdrawianiu holistycznym. Kształcił się w Akademii Masażu Karuna oraz w Dharamkot  i w Bhagsu w Indiach Północnych, gdzie także odbył praktykę zawodową w zakresie masaży i terapii ajurwedyjskich  i tybetańskich.

Jego nauczycielami są Geeta Kumari i dr. Ashish Rana.

 

 

Współpraca

Dimitrij Szarec

Specjalista Ajurwedy i diagnostyki tętna.

Z zawodu lekarz dermatolog z ponad 25-letnim doświadczeniem w leczeniu chorób skóry, w tym z wykorzystaniem Ajurwedy. Kształcił się w Indiach, posiada umiejętności diagnostyki tętna potwierdzone certyfikatem.

Masaże i Terapie

Masaż ajurwedyjski  wiąże się z ruchem energii w ciele i pełni wiele funkcji leczniczych,  wpływając   na poszczególne układy organizmu energetyzując je, co oznacza, że działając na powierzchni skóry stymulujemy tzw. punkty życia. Filozofia ajurwedyjska zakłada, że człowiek ma naturalną zdolność do samoregeneracji i samoregulacji a stymulowanie punktów życia poprzez masaż prowadzi do uzdrowienia.

 

Niezwykła wagę przywiązuje się do oddechu podczas masażu. Głęboki, spokojny oddech pozwala odblokować układ emocjonalny, wyciszyć się i pozbyć się napięć. Znaczenie ma również temperatura, niektóre zabiegi wykonywane są podgrzewanym olejem, co przywraca harmonię a przede wszystkim równoważy energię. Przywracanie harmonijnego przepływu energii  w ciele jest głównym celem masażu ajurwedyjskiego, by osiągnąć  równowagę pomiędzy zdrowiem psychicznym,  fizycznym i duchowym, przywrócić zdrowie i zapobiegać chorobom . Oleje przygotowane na bazie mieszanek ziół według starohinduskich receptur wspomagają procesy uzdrawiania i profilaktyki, by na długo cieszyć się dobrym zdrowiem

Panchakarma

Staroindyjski Program Oczyszczania dla Twojego Dobrostanu


Zanurz się w świecie Panchakarmy - staroindyjskiego programu oczyszczania, który ma na celu przywrócenie równowagi umysłu i ciała. Nasz program, trwa od 7 do 21 dni (w zależności od wyboru klienta), pozwoli Ci uwolnić toksyny, odzyskać siły witalne, przywrócić blask Twojej skórze i oczom, a także złagodzić objawy somatyczne.

Panchakarma (oczyszczanie)

to złożony, holistyczny proces oczyszczania i regeneracji organizmu. Dzieli się na trzy etapy, konsultacja i wprowadzenie, leczenie właściwe i wyprowadzenie. Celem tego proces jest oczyszczanie płuc, zatok, jelit oraz wątroby. Jest to indywidualnie dobrany program wraz z żywieniem,  który ustala terapeuta po konsultacji. Czas, jaki należy poświęcić na zabiegi w trakcie Panchakarmy to około trzech godzin dziennie. Dodatkowy punkty programu stanowi medytacja, muzykoterapia, rozmowa z psychoterapeutą, aromaterapia, spacer, odpoczynek, jedzenie.

 

Jak to wygląda?

 

Poranek rozpoczyna się medytacją i/lub krótkim spacerem. Następnie podajemy  ghee z ziołami, przyrządzone indywidualnie, wg  wcześniej ustalonych zaleceń.

Do południa odbywają się terapie i masaże, także dobrane indywidualnie oraz sauna. Po obiedzie (posiłki wyłącznie ajurwedyjskie, dieta Panchakarma) odbywa się konsultacja z psychoterapeutą 60 minut, następnie spacer, odpoczynek, medytacja, malowanie, delikatna praca z ciałem. Podajemy ajurwedyjskie napary ziołowe oraz lecznicze, ziołowe koktajle i zawiesiny. Każdy proces konsultujemy z lekarzem Ajurwedy.

Prosimy o zabranie najświeższych wyników badań. W naszej klinice nie stosujemy wlewów doodbytniczych ani żadnych inwazyjny terapii. 

 

Czas trwania zależny jest od wyboru klienta, zalecamy minimum 7 dni a najlepiej 10-14 do 21 dni.

Cena ostatecznie zależna jest od zawartości pakietu i wynosi od 650,00 zł za dzień.

Zakwaterowanie w pokojach 1 lub 2 osobowych.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Zapytaj o nasze terapie i zabiegi

Trzy Etapy Panchakarmy:

 1. Wprowadzenie

 2. Właściwe leczenie

 3. Wychodzenie

Panchakarma skutecznie pomaga w dolegliwościach związanych z układem pokarmowym, bólach, migrenach, stabilizuje gospodarkę hormonalną, wzmacnia organizm, poprawia trawienie, stan skóry, oczyszcza płuca, poprawia krążenie, oczyszcza wątrobę, stabilizuje nastrój, wyrównuje glikemię, uwalnia napięcia i wiele więcej.

Ajurweda

Codzienny Rytm Oczyszczania

 • Poranek: Śniadanie o 8:00

 • Przedpołudnie: Zabiegi (masaże i terapie ajurwedyjskie) od 10:00 do 13:00

 • Południe: Obiad o 14:00, następnie czas na odpoczynek do 16:00

 • Wieczór: Kolacja od 18:00 do 19:00

 

Nasze Zabiegi i Terapie Ajurwedyjskie:

 • Ghee lecznicze (klarowane masło z ziołami)

 • Nasya (oczyszczanie zatok)

 • Shirodhara, Uthvartana, Abhyanga, Kati Vasti, Marma terapia, Mukhabhyanga (masaż twarzy)

 • Indywidualnie dobrane diety, zioła i sauna

Holistyczne Pakiety Zdrowotne z Zakwaterowaniem