To, co niezwykłe oraz to, co smutne. A potem naturalnie odejdzie,by ustąpić miejsca nowemu. Kiedy z pełna akceptacją pozwolisz sobie na otwartość i przyjmowanie tego, co niesie życie, wszystko przyjdzie do ciebie samo.

Historia Ośrodka Terapii Holistycznych CISZA jest długa, piękna i malowana kolorami   Indii.

Dziesiątki tysięcy kilometrów pod niebem, tysiące przepracowanych godzin na rzecz zubożałej ludności indyjskich wsi, niezliczona ilość łez smutku i radości na górskim szlaku marzeń, które naturalnie i spokojnie zamieniały się w rzeczywistość. I jeszcze więcej przygód, bezcennych doświadczeń i niezwykłych ludzi na drodze.  

Warto marzyć, być otwartym, na wszystko, co życie niesie, doświadczać i celebrować je takim, jakie ono jest.

 

Bywa szczęśliwe, by zaraz potem pokropić nasze stopy bólem, bywa słodkie i zarazem pikantne, pełne przeciwieństw, jak dzień i noc, młodość i starość, jak słońce i burza.

Historia

Ciszy

... to historia Fundacji Global Language, która narodziła wiele lat temu w Indiach, by wspierać edukację dzieci i kobiet na obszarach wiejskich a dziś swój dorobek, doświadczenia i wiedzę o starożytnej medycynie indyjskiej Ajurwedzie  i sensie spokojnego nie wzburzonego życia, dzieli z Wami, oddając do użytku Ośrodek Terapii Holistycznych.

Cisza jest  jedynym miejscem w Trójmieście, w którym zarówno ciało, jak i umysł są traktowane w tradycyjny indyjski sposób.

cisza

Z Indii  też pochodzą oleje, mieszanki ziół oraz wszystkie kosmetyki wykorzystywane do zabiegów.

Cisza  

... jest idealnie usytuowana na tle bujnego, dzikiego ogrodu w pięknej, spokojnej części Gdańska, na pograniczu dzielnic  Morena i Górny Wrzeszcz. Dodatkowe ukojenie daje kontakt z przyrodą, śpiew ptaków i niepowtarzalny charakter wnętrz malowany akcentami i zapachami Indii.

Cisza zrodziła się z  doświadczeń i poszukiwań najlepszych dróg do długiego życia w zdrowiu i spokoju. Wieloletnie podróże do Indii, odkrywanie Ajurwedy i pogłębianie rozwoju duchowego stały się naszą wielką  inspiracją i wywołały potrzebę podzielenia się z Wami bogactwem, które służy Indusom od tysięcy lat. 

cisza
ajurweda
sala ciszy
ogródek
taras

Co może Cię spotkać w Domku z niebieskimi drzwiami i jakie panują tu zasady ?

Cisza to Dom. Każdy może sam zaparzyć sobie herbatę , otulić się kocem i ułożywszy się wygodnie na kanapie poczytać książkę . Buty i kurtki zostawiamy w korytarzu, myjemy po sobie naczynia, porządkujemy miejsce , z którego korzystamy, układając koce, maty i poduszki. Na sale nie wnosimy jedzenia i napojów .

Cisza to Oaza Spokoju. Przychodzą tu ludzie, którym bliska jest filozofia tworzenia wspólnej przestrzeni wolnej od przemocy. Każdy potrzebuje tego samego - spokoju, akceptacji, zrozumienia, troski. Każdy, niezależnie od tego kim jest pragnie szczęścia.

Cisza narodziła się właśnie po to, by każdy czuł się dobrze i bezpiecznie. Dlatego zadbaj mocno o siebie i bądź  uważny na innych  - kiedy przychodzisz do Ciszy zabierz miłość i życzliwość do drugiego człowieka , zabierz akceptację i zrozumienie dla odmienności , oprócz ciepłych skarpet spakuj szacunek, tolerancje i współczucie.  Pamiętaj a może spróbuj zrozumieć , że w tym miejscu mogą być ludzie , którzy po raz pierwszy w życiu pokonali lęk przed oceną i odważyli się wyrazić co czuja i myślą . Że są u nas ludzie , którzy w bezpiecznej atmosferze zaczynają wierzyć w siebie , wychodzić ze skorup i stwarzają siebie na nowo oraz tacy, którzy otworzyli się na przyjaźń, miłość , nowe relacje , bo przestali się bać , ze ktoś ich oceni.

Przychodzą do nas Ci, którzy zagubili w pędzie swoje życie i przestali sobie ufać . Dzięki wspólnym  spotkaniom, warsztatom i kursom w których uczestniczą, stają się wolni , autentyczni i szczęśliwi . Nikomu nie wolno naruszać ich bezpieczeństwa.   A więc wybierając się do nas twórz z nami cichy, bezpieczny dom, jak tworzy się szczęście , chwila po chwili i jeśli czujesz, że nasze warsztaty mogą zmieniać jakość życia ale odczuwasz dyskomfort pracy w grupie to pamiętaj, że nie jesteś sam. Prawie każdy się boi, ale nie ma żadnego powodu aby rezygnować z siebie. Kiedy dbamy o siebie wzajemnie łatwiej jest pokonywać trudności. OśrodekCisza.

Formularz kontaktowy

 
  • Facebook Social Icon
  • YouTube

Cisza Ośrodek Terapii Holistycznych     ul.Wileńska 14, 80-215 Gdańsk     e-mail  e.taworska@taworska.pl    TEL 530 403 003

Fundacja Global Language  BOŚ Bank  82 1540 1098 2095 9113 3438 0003

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części.
Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.