Ośrodek Terapii Holistycznych    Ayurveda Medytacja Rozwój    ul.Wileńska 14, 80-215 Gdańsk     e-mail  e.taworska@taworska.pl    TEL 530 403 003

Fundacja Global Language  BOŚ Bank  82 1540 1098 2095 9113 3438 0003

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części.
Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Cisza

WEWNĘTRZNY SPOKÓJ

 To, co niezwykłe oraz to, co smutne. A potem  naturalnie odejdzie, by ustąpić miejsca nowemu.

Kiedy z pełną akceptacją pozwolisz sobie na otwartość i przyjmowanie tego, co niesie życie, wszystko przyjdzie do ciebie samo. 

Historia Ośrodka Terapii Holistycznych CISZA jest długa, piękna i malowana kolorami   Indii.

Dziesiątki tysięcy kilometrów pod niebem, tysiące przepracowanych godzin na rzecz zubożałej ludności indyjskich wsi, niezliczona ilość łez smutku i radości na górskim szlaku marzeń, które naturalnie i spokojnie zamieniały się w rzeczywistość. I jeszcze więcej przygód, bezcennych doświadczeń i niezwykłych ludzi na drodze.  

Warto marzyć, być otwartym, na wszystko, co życie niesie, doświadczać i celebrować je takim, jakie ono jest.

 

Bywa szczęśliwe, by zaraz potem pokropić nasze stopy bólem, bywa słodkie i zarazem pikantne, pełne przeciwieństw, jak dzień i noc, młodość i starość, jak słońce i burza.

Historia Ciszy to historia Fundacji Global Language, która narodziła wiele lat temu w Indiach, by wspierać edukację dzieci i kobiet na obszarach wiejskich a dziś swój dorobek, doświadczenia i wiedzę o starożytnej medycynie indyjskiej Ayurvedzie  i sensie spokojnego nie wzburzonego życia, dzieli z Wami, oddając do użytku Ośrodek Terapii Holistycznych.

Cisza jest  jedynym miejscem w Trójmieście, w którym zarówno ciało, jak i umysł są traktowane w tradycyjny indyjski sposób.

cisza

Z Indii  też pochodzą oleje, mieszanki ziół oraz wszystkie kosmetyki wykorzystywane do zabiegów.

Cisza zrodziła się z  doświadczeń i poszukiwań najlepszych dróg do długiego życia w zdrowiu i spokoju. Wieloletnie podróże do Indii, odkrywanie Ayurvedy i pogłębianie rozwoju duchowego stały się naszą wielką  inspiracją i wywołały potrzebę podzielenia się z Wami bogactwem, które służy Indusom od tysięcy lat. 

Cisza  

 

 

jest idealnie usytuowana na tle bujnego, dzikiego ogrodu w pięknej, spokojnej części Gdańska, na pograniczu dzielnic  Morena i Górny Wrzeszcz. Dodatkowe ukojenie daje kontakt z przyrodą, śpiew ptaków i niepowtarzalny charakter wnętrz malowany akcentami i zapachami Indii.

cisza
cisza
cisza
cisza
cisza
terapia
cisza
 
  • Facebook Social Icon

Co może Cię spotkać w Domku z niebieskimi drzwiami i jakie panują tu zasady ? Cisza to Dom. Każdy może sam zaparzyć sobie herbatę , otulić się kocem i ułożywszy się wygodnie na kanapie poczytać książkę . Buty i kurtki zostawiamy w korytarzu, myjemy po sobie naczynia, porządkujemy miejsce , z którego korzystamy, układając koce, maty i poduszki. Na sale nie wnosimy jedzenia i napojów . Cisza to Oaza Spokoju. Przychodzą tu ludzie, którym bliska jest filozofia tworzenia wspólnej przestrzeni wolnej od przemocy. Każdy potrzebuje tego samego - spokoju, akceptacji, zrozumienia, troski. Cisza narodziła się właśnie po to, by każdy czuł się dobrze i bezpiecznie. Dlatego bądź uważny na innych  - jeśli przychodzisz do Ciszy na czwartkowe medytacje, które u nas są bezpłatne , zabierz miłość i życzliwość do drugiego człowieka , zabierz akceptację i zrozumienie dla odmienności , oprócz ciepłych skarpet spakuj szacunek, tolerancje i współczucie - na pewno się zmieści . A agresje, ignorancję , ocenę, krytykę i wszystkie złe intencje skrywane pod uśmiechem , wsadź do worka i zostaw przed drzwiami , zanim przekroczysz próg Ciszy. Pamiętaj a może spróbuj zrozumieć , że w tym miejscu mogą być ludzie , którzy po raz pierwszy w życiu pokonali lęk przed ocena i odważyli się wyrazić co czuja i myślą . Że są u nas ludzie , którzy w bezpiecznej atmosferze zaczynają wierzyć w siebie , wychodzić ze skorup i stwarzają siebie na nowo. I ze są tacy, którzy otworzyli się na przyjaźń, miłość , nowe relacje , bo przestali się bać , ze ktoś ich oceni Przychodzą do nas Ci, którzy zagubili w pędzie swoje życie i przestali sobie ufać . Dzięki czwartkowym spotkaniom, warsztatom i kursom w których uczestniczą , stają się wolni , autentyczni i szczęśliwi . Nikomu nie wolno naruszać ich bezpieczeństwa !   A więc wybierając się do nas na czwartkowa medytację lub warsztaty zabierz skarpety , życzliwość i  szacunek do drugiego człowieka i twórz z nami cichy, bezpieczny dom, jak tworzy się szczęście , chwila po chwili.

CISZA            Ośrodek Terapii Holistycznych