psychoterapia

 Terapeutyczny las 

To życie jest twoje. Weź moc wyboru tego, co chcesz robić i rób to dobrze. Weź moc kochania tego, czego chcesz w życiu i kochaj to szczerze. Weź moc chodzenia po lesie i bądź częścią natury. Przejmij władzę nad własnym życiem. Nikt inny nie może tego zrobić za Ciebie. Weź moc, aby uczynić swoje życie szczęśliwym. - Susan Polis Schutz

 

 

Od tysięcy lat  znana jest terapeutyczna moc lasu. Las daje ukojenie głośnym myślom, choć stoi pod otwartym niebem walcząc z wichurami, mrozem  i deszczem.

W harmonii z naturą człowiek odnajduje swój dom. Staje się spokojny, ale żywotny i twórczy. Może odblokować kontakt ze skamieniałym ciałem, może znowu zacząć czuć. Nieograniczona i niezliczona obecność form życia zasila  człowieka tlenem i wznosi na najwyższe wibracje. Mchy i żywice oraz naturalne olejki eteryczne budzą zmysły i leczą ludzi żyjących w pędzie. Obcowanie z naturą w środku lasu pomaga obniżyć napięcie i uwolnić stres, co potwierdzają liczne badania naukowe.

Terapeutyczny spacer to nauka uważności i bycia w ciszy, której celem jest redukcja gonitwy myśli i głębszy kontakt z emocjami. Indywidualne  sesje terapeutyczne na prywatnym zalesionym terenie odbywają się w piątki i trwają 50 minut. Przenosząc Mindfulness z sali do lasu, uzyskuje się wielokrotnie lepsze efekty treningu, takie jak poprawa koncentracji i pamięci, lepszy sen, redukcja stresu i zmniejszona somatyzacja a także wyraźna poprawa nastroju. Niczego nie zbieramy, ale wszystko zauważamy.

Latem na naszym leśnym tarasie prowadzimy warsztaty medytacji, tańca i pracy z ciałem.

Aby umówić się na sesję indywidualną w lesie należy wysłać e-mail lub wiadomość sms.