Gdybym dziś spojrzała wstecz,  to tylko kilka spraw uznałabym  za dość ważne i warte mojego zaangażowania. Całą resztą nie było warto się przejmować.       

                                                                                                                           Namaste!

Mam na imię Eliza 

Od kilkunastu lat żyję  na pograniczu dynamicznie rozwijającej się Europy i mistycznych, niebywale różnorodnych Indii.   Im głębiej odkrywam siebie, tym odważniej poświęcam swoje życie na odkrywanie ścieżki świadomości i miłości.

Moją pasją jest tworzenie bezpiecznej przestrzeni przyjaźni i  zaufania, aby z miłością i życzliwością wspierać kobiety na  drodze  zagłębiania się w ciemne i jasne części siebie. Poszerzanie świadomości wydobywa najważniejsze jakości naszego życia - miłość bezwarunkową, odwagę, wolność i zaufanie. Kto otworzy się na  bogactwa człowieczeństwa i wprowadzi je do życia codziennego, porzuca kajdany zniewolenia i już nigdy nie odrzuci odkrytej mądrości.

Praca z kobietami jest tak wielką moją  miłością, jak miłość do Indii. Każda kobieta poprzez swoją obecność, unikalność i własną historię, staje się nieodłącznym elementem mojej pracy a ich opowieści ubogacają kolejne warsztaty, nadając im nową jakość. Zagłębianie  się w czystą świadomość w kręgu kobiecej energii powoduje, że ja również staję się jego częścią.
Inspiruję kobiety  do poznawania ich niezwykłej, prawdziwej istoty i zapraszam do odważnego  tańca bez tabu, bo w nim mogą doświadczać mocy wolności, która tkwi w energii żeńskiej. Ta najtrudniejsza w życiu zmiana to osobista transformacja a jej początek  rozpoczyna się w umyśle. Świadomość i autentyczność to główne cechy,  które potrzebuje uwolnić współczesna kobieta. Przewodnicząc im w odradzaniu, czuję wielką wdzięczność za swoje życie.

Praca z lękiem, depresją, nieadekwatnym poczuciem własnej wartości, zmianą, zaburzeniami odżywania, stratą czy przewlekłym stresem i napięciem to główne obszary, w których wspieram osoby sięgające po pomoc. Pracuję indywidualnie, z parami i grupami w  podejściu kontemplatywnym,  łącząc wiedzę o psychologii zachodniej z mądrościami Wschodu, kształcę  się i praktykuję w Indiach. Posiadam certyfikat ukończenia szkolenia w terapii poznawczo-behawioralnej zaburzeń u osób dorosłych uzyskany w   Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie.

Towarzyszę ludziom w drodze do uzyskania harmonii, szczęścia i akceptacji, integrując psychologię i  rożne nauki współczesne a także sufizm, buddyzm, hinduizm oraz nauki mistyczne, dzięki czemu możliwe jest ujęcie holistyczne.Medytacja, Tantra, Ajurweda a także  Terapia ACT (Akceptacji i Zaangażowania) oraz inne metody terapeutyczne, które w swojej koncepcji zakładają uznanie człowieka za kompletnego, ze wszystkim, czego doświadcza i przeżywa, prowadzą do spokoju i opuszczenia pola walki. Gdybym dziś spojrzała wstecz, tylko kilka spraw uznałabym  za dość ważne i warte mojego zaangażowania. Całą resztą nie było warto się przejmować.

Jestem praktykującą i certyfikowaną w Indiach Terapeutką Ajurwedy, Terapeutką ACT (Acceptance And Commitment Therapy) i  Członkiem Association For Contextual Behavioral Science .  W Indiach również ukończyłam kurs nauczycielski Mindfulness & Meditation.  Jestem  dyplomowanym Coachem i  Trenerem  Międzykulturowym. Członkiem SIETAR Polska i Trenerem Grupy Trenerskiej SIETAR Polska (Society For Intercultural Education Training And Research). Ukończyłam również kurs dla mediatorów sądowych w Polskim Centrum Mediacji w Warszawie. Wśród wielu kursów i szkoleń specjalistycznych, które odbyłam znajduje się także Praktyk Treningu Zastępowania Agresji Amity®Art i Master Business Trainer Level Superior.

Aktualnie pogłębiam wiedzę na temat tantry i seksualności oraz analizy bioenergetycznej.

Tworząc warsztaty i programy rozwojowe korzystam ze zdobytej wiedzy, własnych doświadczeń, z mojego indyjskiego życia oraz z dorobku innych ludzi, którzy mnie inspirują. Wśród postaci,  po których twórczość  sięgam, znajdują się między innymi  Shakti Mari-Malan, Julia Cameron, Byron Katie, Judith Blackstone, Catherine Ingram, Alice Miller, John Bradshaw, Ramana Maharishi, Mooji, Nisargadatta Maharaj, Papaji, Osho. Regularnie uczestniczę w wykładach Jego Świątobliwości Dalajlamy XIV w Indiach Północnych. Moimi bezpośrednimi nauczycielami są dr. Kusum Rana, dr. Aashish Rana, dr. Dhaneesh Karthikeyan i dr. Haris Sheriff i dr.Sheena Dhaneesh.

Mam szczęście spotykać wspaniałych nauczycieli, którzy zainspirowali mnie do zmiany ku świadomości.  Jednym z nich jest Ringu Tulku Rinpocze, od którego przyjęłam schronienie.
Od lat jestem  zaangażowana  w pracę społeczną, podróżuję i fotografuję, buduję nową definicję wolontariatu.   Społecznie jestem Fundatorem i Prezesem Zarządu Fundacji Global Language, która od wielu lat wspiera kobiety i dzieci w Indiach poprzez organizację wolontariackich projektów edukacyjnych i społecznych, realizowanych na obszarach wiejskich. Można mnie też spotkać  w Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku w punkcie wsparcia lub na oddziale dziennym chemioterapii a także w Poradni Psychosomatycznej w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni.

Jako nauczycielka i mentorka prowadzę warsztaty i kursy nauczycielskie Mindfulness & Komunikacja Empatyczna dla nauczycieli szkół podstawowych. W latach 2017-2018 zrealizowałam ponad 500 godzin kursów nauczycielskich, dzięki czemu w gdańskich szkołach stosuje się Mindfulness (uważność), jako metodę pracy z dziećmi podnoszącą koncentrację, pamięć i obniżającą napięcie i stres.  

Jestem autorką Treningu "Spokojne i życzliwe dziecko - medytacja i uważność",  metody osiągania równowagi emocjonalnej u dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym" oraz autorką Holistycznego Kursu Redukcji Stresu z elementami Ajurwedy, Medytacji i Terapii ACT. Dzielę  się wiedzą i doświadczeniem zdobywanymi u źródeł i pozostaję w stałym kontakcie z moimi nauczycielami w Indiach.

Dawno temu podczas mojej podróży po Indiach mieszkańcy małej, górskiej wioski uratowali mi życie i tam zostawiłam serce. Pracowałam w ośrodku dla osieroconych dzieci w Karnatace a w kolejnych latach brałam udział w projektach wolontariackich w New Delhi, Tamilnadu i Kerali.

Uważnie obserwowałam i uczyłam się, jak odmiennie można traktować życie, witać je i żegnać, jaką frustrację w ludziach budzą oczekiwania a jak spokojny jest byt, kiedy je wyłączymy.
Przyglądałam się indyjskiemu poczuciu czasu, którego utrata nie paraliżuje człowieka i uczyłam się doceniać i stąpać powoli, czuć każde ziarenko piasku pod stopami. Indie otworzyły mnie na transformację, dały mi odwagę do odnalezienia siebie i porzucenia schematów. To tam nauczyłam się ufać obcym i podróżować bez planu a przede wszystkim słuchać swojego serca. Pozwoliły mi zrozumieć, ze w życiu chodzi o świadomość i autentyczność a poczucie bezpieczeństwa pochodzi z wewnątrz.  Tam też rodzi się  spokój a dzięki niemu niczego nie musimy zmieniać ani przyspieszać. To zgodne z naturą.

Na tym najtrudniejszym szlaku zrozumiałam, że największa odwaga to przestać bać się siebie prawdziwego.

Na szlaku Polska - Indie buduję swój spokojny byt  w dbałości o zdrowie i umysł, rozwijając uważność na pejzaże płynącego życia.

Z wielką serdecznością i życzliwością zapraszam Cię do pachnącej dalekimi Indiami "Ciszy”. Żyj w pełni i świadomie.

Cisza Ośrodek Terapii Holistycznych     ul.Wileńska 14, 80-215 Gdańsk     e-mail  e.taworska@taworska.pl    TEL 530 403 003

Fundacja Global Language  BOŚ Bank  82 1540 1098 2095 9113 3438 0003

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części.
Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.