„To całe bycie człowiekiem jest jak hostel. Każdego ranka zjawia się ktoś nowy. Radość, depresja, sarkazm, czasem chwilowa świadomość wpadnie z niezapowiedzianą wizytą. Powitaj i zabaw je wszystkie  Każdego gościa traktuj jak osobistość. Czarne myśli, wstyd, złośliwość -  przywitaj je w drzwiach z uśmiechem i zaproś do środka. Bądź wdzięczny za wszystkich, którzy przychodzą, bo każdy został przysłany jako przewodnik z tamtej strony”

Rumi   

Namaste!

Mam na imię Eliza 

Od kilkunastu lat żyję  na pograniczu dynamicznie rozwijającej się Europy i mistycznych, niebywale różnorodnych Indii. Im głębiej odkrywam siebie, tym odważniej towarzyszę innym w powrocie do zdrowia. Psychoterapia pasjonowała mnie od dawna, ale ścieżka, która mnie do niej prowadziła była raczej poszukiwaniem i zachwycającym odkrywaniem niż świadomym wyborem. Dziś doceniam te poszukiwania, bo bogactwo doświadczeń i złożony proces niekończącej się edukacji daje mi możliwość integrowania najskuteczniejszych metod i podejść w pracy terapeutycznej.

dsc0351312_HDR.jpg

Jestem psychoterapeutką w procesie kształcenia.  Ukończyłam  szkolenie w terapii poznawczo-behawioralnej zaburzeń psychicznych u osób dorosłych  w   Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie.  Aktualnie także w Centrum Terapii Poznawczo - Behawioralnej w Warszawie kontynuuję szkolenie w terapii poznawczo-behawioralnej zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży .

Pozostaję w procesie certyfikacji w szkoleniu dla terapeutów uzależnień realizowanym przez Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii Oddział w Katowicach. Jednocześnie kształcę się w Terapii Schematów.

Moją wielką pasją jest praca z traumą, Terapia ACT (Akceptacji i Zaangażowania) oraz psychoterapia somatyczna. Integrując metody i podejścia bardzo dużo przestrzeni uwalniam na pracę z duchowością i z ciałem.

psychoterapia

W pracy warsztatowej z grupami wykorzystuję medytację, tantrę, Ajurwedę, analizę bioenergetyczną, malarstwo intuicyjne, pracę z emisją głosu, taniec oraz inne metody terapeutyczne, które w swojej koncepcji zakładają uznanie człowieka za kompletnego, ze wszystkim, czego doświadcza i przeżywa i  prowadzą do spokoju i opuszczenia pola walki.  Pracuję z dorosłymi i młodzieżą, ale dzieci także mogą otrzymać u nas specjalistyczną opiekę psychologiczno- terapeutyczną, która zapewniają inni członkowie zespołu.
Jestem praktykującą i certyfikowaną w Indiach Terapeutką Ajurwedy, Terapeutką ACT (Acceptance And Commitment Therapy) i  Członkiem Association For Contextual Behavioral Science .  W Indiach również ukończyłam kurs nauczycielski Mindfulness & Meditation.  Uczestniczyłam w wielu kursach i warsztatach w buddyjskim centrum Tushita w Dharamsali, który jest cenionym w Indiach miejscem studiowania i praktykowania buddyzmu  tybetańskiego Mahayana. Co roku uczestniczę  w wykładach Jego Światobliwości Dalai Lamy XIV w McLeod Ganj w stanie Himachal Pradesh. Jestem także  dyplomowanym Coachem i  Trenerem  Międzykulturowym. Członkiem SIETAR Polska i Trenerem Grupy Trenerskiej SIETAR Polska (Society For Intercultural Education Training And Research). Ukończyłam kurs dla mediatorów sądowych w Polskim Centrum Mediacji w Warszawie. Wśród wielu kursów i szkoleń specjalistycznych, które odbyłam znajduje się także Praktyk Treningu Zastępowania Agresji Amity®Art i Master Business Trainer Level Superio r. W 2017 roku koordynowałam międzynarodowy projekt Erasmus (Polska - Hiszpania - Grecja) a zanim ostatecznie poświęciłam się wyłącznie pracy terapeutycznej wzięłam udział w dwuletnim zadaniu Miasta Gdańsk, którego celem była wielopoziomowa zmiana szkół wszystkich szczebli edukacji. Odpowiadałam między innymi za przygotowanie rad pedagogicznych do zaplanowanych zmian, realizowałam program szkoleń i warsztatów dla nauczycieli i licealistów. Posiadam bogate doświadczenie w pracy na rzecz środowiska młodzieży niepełnosprawnej. 

Po przekroczeniu dwudziestolecia mojej pracy zawodowej, poczułam jak mocno woła mnie życie. Pracuję z człowiekiem, ale moje serce bije do młodzieży i kobiet. 

taworska
taworska

W pracy warsztatowej inspiruję kobiety i nastolatki  do poznawania ich niezwykłej, prawdziwej istoty i zapraszam do odważnego  tańca bez tabu, bo w nim mogą doświadczać mocy wolności, która tkwi w energii żeńskiej. Ta najtrudniejsza w życiu zmiana to osobista transformacja a jej początek  rozpoczyna się w umyśle. Świadomość i autentyczność to główne jakości,  które potrzebuje uwolnić człowiek. Przewodnicząc im w odradzaniu, czuję wielką wdzięczność za swoje życie.

Pasja
taworska
taworska

Tworząc warsztaty i programy rozwojowe korzystam ze zdobytej wiedzy, z własnych doświadczeń, z mojego indyjskiego życia oraz z dorobku innych ludzi, którzy mnie inspirują. Wśród postaci,  po których dorobek  sięgam, znajdują się między innymi  Alexander Lowen, Shakti Mari-Malan, Julia Cameron, Michael Randolph, Byron Katie, Judith Blackstone, Catherine Ingram, Alice Miller, Komala Sunder Amorim, John Bradshaw, Ramana Maharishi, Mooji, Nisargadatta Maharaj, Papaji, Osho. Moimi bezpośrednimi nauczycielami są dr. Kusum Rana, dr. Aashish Rana, dr. Dhaneesh Karthikeyan i dr. Haris Sheriff i dr. Sheena Dhaneesh. Mam szczęście spotykać wspaniałych nauczycieli, którzy zainspirowali mnie do zmiany ku świadomości.  Jednym z nich jest Ringu Tulku Rinpocze, który udzielił mi buddyjskiego schronienia.

psychoterapia
ayurveda

Od lat jestem  zaangażowana  w pracę społeczną, podróżuję i fotografuję, buduję nową definicję wolontariatu.   Społecznie jestem Fundatorem i Prezesem Zarządu Fundacji Global Language, która od wielu lat wspiera kobiety i dzieci w Indiach poprzez organizację wolontariackich projektów edukacyjnych i społecznych, realizowanych na obszarach wiejskich. 
Można mnie też spotkać  w Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku w punkcie wsparcia lub na oddziale dziennym chemioterapii a także w Poradni Psychosomatycznej w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni.

terapia
ayurveda

Jako nauczycielka i mentorka prowadzę warsztaty i kursy nauczycielskie Mindfulness & Komunikacja Empatyczna dla nauczycieli szkół podstawowych. W latach 2017-2018 zrealizowałam ponad 500 godzin kursów nauczycielskich, dzięki czemu w gdańskich szkołach stosuje się Mindfulness (uważność), jako metodę pracy z dziećmi podnoszącą koncentrację, pamięć i obniżającą napięcie i stres.  
Dawno temu podczas mojej podróży po Indiach mieszkańcy małej, górskiej wioski uratowali mi życie i tam zostawiłam serce. Pracowałam w ośrodku dla osieroconych dzieci w Karnatace a w kolejnych latach brałam udział w projektach wolontariackich w New Delhi, Tamilnadu i Kerali.

ayurveda
ayurveda
ayurveda
ayurveda
ayurveda

Uważnie obserwowałam i uczyłam się, jak odmiennie można traktować życie, witać je i żegnać, jaką frustrację w ludziach budzą oczekiwania a jak spokojny jest byt, kiedy je wyłączymy.
Przyglądałam się indyjskiemu poczuciu czasu, którego utrata nie paraliżuje człowieka i uczyłam się doceniać i stąpać powoli, czuć każde ziarenko piasku pod stopami. Indie otworzyły m nie na transformację, dały mi odwagę do odnalezienia siebie i porzucenia schematów. To tam nauczyłam się ufać obcym i podróżować bez planu a przede wszystkim słuchać swojego serca. Pozwoliły mi zrozumieć, ze w życiu chodzi o świadomość i autentyczność a poczucie bezpieczeństwa pochodzi z wewnątrz.  Tam też rodzi się  spokój a dzięki niemu niczego nie musimy zmieniać ani przyspieszać. To zgodne z naturą. Na tym najtrudniejszym szlaku zrozumiałam, że największa odwaga to przestać bać się siebie prawdziwego. Na szlaku Polska - Indie buduję swój spokojny byt  w dbałości o zdrowie i umysł, rozwijając uważność na pejzaże płynącego życia.

terapia
tarapia
terapia

Prywatnie jestem mamą trzech dorosłych Synów, to zdecydowanie najpiękniejsza rola, jaką mogłam przyjąć od życia. Z wielką serdecznością i życzliwością zapraszam Cię do pachnącej dalekimi Indiami "Ciszy”. Żyj w pełni i świadomie.

dsc_7191_HDR.jpg