top of page

„To całe bycie człowiekiem jest jak hostel. Każdego ranka zjawia się ktoś nowy. Radość, depresja, sarkazm, czasem chwilowa świadomość wpadnie z niezapowiedzianą wizytą. Powitaj i zabaw je wszystkie  Każdego gościa traktuj jak osobistość. Czarne myśli, wstyd, złośliwość -  przywitaj je w drzwiach z uśmiechem i zaproś do środka. Bądź wdzięczny za wszystkich, którzy przychodzą, bo każdy został przysłany jako przewodnik z tamtej strony”

Rumi   

Mam na imię Eliza. Żywa jest we mnie chęć bezustannego poszukiwania, odkrywania i zaciekawiania się człowiekiem. Towarzyszę ludziom, którzy chcą żyć pełniej i świadomiej. Psychoterapię rozumiem, jako proces wielowątkowy, wielopłaszczyznowy, który zajmuje się człowiekiem a nie klasyfikowaniem jego problemów z zakresu psychopatologii, uznawanymi za odchylenia od prawidłowego stanu psychicznego człowieka.
Celem ogólnym tego procesu jest poprawa jakości życia, co dla każdego oznacza coś innego, bo każdy człowiek ma swoją, niepowtarzalną  historię.
W pracy terapeutycznej integruję bogactwo wiedzy i nauki, doświadczenie zawodowe, nurty i metody. Wierzę, że jakość życia zaczyna rosnąć, gdy człowiek uznaje paradoksy życia a cierpienie przyjmuje za integralną część ludzkiej egzystencji. Równie ważne w terapii jest dla mnie ciało i ślady trudnych, traumatycznych zdarzeń, jakie nosi. Dużą uwagę poświęcam objawom psychosomatycznym i pochylam się uważnie na łączeniu kryzysów i chorób psychicznych z chorobami somatycznymi. Łączę metody pracy z ciałem nakierowane na uwalnianie traumy, neurobiologię, taniec terapeutyczny, Mindfulness, arteterapię, Terapię ACT (Akceptacji i Zaangażowania), Terapię Schematów i inne terapie kontekstualne.

IMG_4898.jpg

Pracuję z osobami dorosłymi i młodzieżą.Jestem psychoterapeutką w stałym procesie kształcenia. Ukończyłam szkolenie w terapii poznawczo-behawioralnej zaburzeń psychicznych u osób dorosłych w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie oraz szkolenie w terapii poznawczo-behawioralnej zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży .
Edukację w dziedzinie profilaktyki i leczenia uzależnień rozpoczęłam szkoleniem dla terapeutów uzależnień realizowanym przez Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii Oddział w Katowicach, aktualnie korzystam ze szkoleń i licznych warsztatów, ucząc się nowych metod stosowanych współcześnie w terapii z osobami uzależnionymi, zarówno w pracy grupowej, jak i indywidualnej. Choć nadal za najskuteczniejszą i pomagającą ludziom pięknie wzrastać, uważam metodę społeczności terapeutycznej.Jednocześnie kształcę się w Terapii Schematów, prowadzę grupy terapeutyczne w tym podejściu.W pracy rozwojowej z grupami wykorzystuję medytację, tantrę, Ajurwedę, analizę bioenergetyczną, malarstwo intuicyjne, pracę z emisją głosu, taniec oraz inne metody terapeutyczne, które w swojej koncepcji zakładają uznanie człowieka za kompletnego, ze wszystkim, czego doświadcza i przeżywa i prowadzą do spokoju i integracji.

psychoterapia

Jestem praktykującą i certyfikowaną w Indiach Terapeutką Ajurwedy, Terapeutką ACT (Acceptance And Commitment Therapy) iCzłonkiem Association For Contextual Behavioral Science .W Indiach również ukończyłam kurs nauczycielski Mindfulness & Meditation.

Uczestniczyłam w wielu kursach i warsztatach w buddyjskim centrum Tushita w Dharamsali. Co roku uczestniczę w wykładach Jego Światobliwości Dalai Lamy XIV w McLeod Ganj w stanie Himachal Pradesh. W Indiach uczyłam się licznych metod pracy z ciałem.

taworska
taworska

Jestem także dyplomowanym Coachem i Trenerem Międzykulturowym. Członkiem SIETAR Polska i Trenerem Grupy Trenerskiej SIETAR Polska (Society For Intercultural Education Training And Research). Ukończyłam kurs dla mediatorów sądowych w Polskim Centrum Mediacji w Warszawie.

Wśród wielu kursów i szkoleń specjalistycznych, które odbyłam znajduje się także Praktyk Treningu Zastępowania Agresji Amity®Art i Master Business Trainer Level Superior.

Pasja
taworska
taworska

W 2017 roku koordynowałam międzynarodowy projekt Erasmus (Polska - Hiszpania - Grecja)i brałam udział w dwuletnim zadaniu Miasta Gdańsk, którego celem była wielopoziomowa zmiana szkół wszystkich szczebli edukacji. Odpowiadałam między innymi za przygotowanie rad pedagogicznych do zaplanowanych zmian, realizowałam program szkoleń i warsztatów dla nauczycieli i licealistów. Posiadam bogate doświadczenie w pracy na rzecz środowiska młodzieży niepełnosprawnej.Dyżurowałam w Wojewódzkim Centrum Onkologii, Poradni Psychosomatycznej i w Szpitalu Wojewódzkim Gdyni i Ośrodku Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień MONAR Marianówek.W latach 2017-2018 zrealizowałam ponad 500 godzin kursów nauczycielskich, wprowadzając Mindfulness do szkól gdańskich.
Kilkanaście lat temu podczas mojej podróży po Indiach mieszkańcy małej, górskiej wioski uratowali mi życie i tam zostawiłam serce. Pracowałam w ośrodku dla osieroconych dzieci w Karnatace a w kolejnych latach brałam udział w projektach wolontariackich w New Delhi, Tamilnadu i Kerali.
Do dziś żyję na pograniczu dynamicznie rozwijającej się Europy i mistycznych, niebywale różnorodnych Indii, prowadzę grupy kobiet moim szlakiem, fotografuję, podróżuję.
Tworząc Ciszę, nie przypuszczałam, że człowiek Zachodu tak bardzo potrzebuje bliskości, wspólnoty, zatrzymania, wysłuchania, trzeźwego tańca i zabawy i przywrócenia łączności z wartościami.
Trwa kryzys rodziny, ludzie, bardziej, niż kiedykolwiek potrzebują wspólnot, by nie zginąć w otchłani gonitwy i samotności.Zbyt silni chorują, nastolatki cierpią, bo nie mogą sprostać oczekiwaniom pędzącego świata. Żyjemy do połowy, jakby w szklanych kloszach, obserwując świat, którego nie można smakować i doświadczać jego darów. Wierzę, że kiedy spojrzę kiedyś za siebie, tylko kilka spraw uznam za ważne, cała resztą nie warto było się zajmować. I Tobie tego życzę.
Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą trzech dorosłych Synów.

psychoterapia
ayurveda
terapia
ayurveda
ayurveda
ayurveda
ayurveda
ayurveda
ayurveda
terapia
tarapia
terapia
bottom of page