Mindfulness

Mindfulness w uproszczonej postaci znajduje się dzisiaj w wachlarzu propozycji wielu coachów i  psychoterapeutów. Popularność zdobywa jako praktyka prowadząca do szczęścia i spokoju ale dopiero znajomość buddyjskiego kontekstu wydobywa jego głębię i potencjał.

Ta popularna praktyka, której uczymy się dzisiaj, żeby łagodzić cierpienie i ból lub w celu obniżenia napięcia i redukcji stresu, służyła jednak  do czegoś innego. Do pokonywania drogi do przebudzenia, pełnej świadomości, rozumienia i akceptacji wszystkiego, co się wydarza. Uważność to stan bezwysiłkowy, umiejętność bycia w chwili obecnej, bez oceny. Radość i wyciszenie rodzą łagodność a z czasem upragnioną wolność. W kontekście buddyjskim Mindfulness nie istnieje w oderwaniu od wartości, dlatego tak ciężko współczesnym ludziom zachodu wytrwać w praktyce.

mindfulness

Wiele źródeł błędnie podaje,  że to  John Kabat-Zinn był twórcą medytacji Mindfulness. Opracował on bowiem pewną metodę, trening bazujący na Mindfulness. Niezależnie od tego, jak zaczyna się Twoja przygoda z Mindfulness to wybrałeś dobrą drogę. 

 

Mindfulness, Compassion & Loving Kindness to serce Ciszy. Nierozłączne na drodze rozwoju duchowego. I do tej wspólnej drogi Ciebie zapraszamy oferując kursy, warsztaty i wiele ciekawych wydarzeń, których celem jest bycie blisko swoich wartości i rozwijania umiejętności postrzegania bez zniekształceń i pełnej harmonii ze sobą samym i światem.

mindfulness

Praktyka Mindfulness (uważności) wywodzi się z tradycyji buddyjskich i zyskała wielką popularność w społeczeństwie zachodnim, jako sposób na redukcję stresu, zmniejszenie napięć a takze walkę z bólem i cierpieniem.

mindfulness

Mindfulness (uważność) jest drogą do pełniejszego życia w pogodzeniu i spokoju, niezależnie od tego, jakie ono jest. Odrzuca komentarze, ocenianie i krytykę, ustępując miejsca akceptacji, cierpliwości i otwartości. 

1dsc_5413_HDR.jpg

Z nami poznasz praktykę uważności, medytację w ciszy, z wizualizacją, z mantrą. 

Holistyczne Kursy Redukcji Stresu, Praktyka uważności dla dzieci

Warsztaty z medytacją, Dni w Ciszy, Odosobnienia

i wiele innych naszych wydarzeń są zaproszeniem dla Ciebie, kiedykolwiek będziesz gotowy!

mindfulness
mindfulness
mindfulness
mindfulness

Trening  Mindfulness (uważności) wywodzący się z różnych buddyjskich praktyk medytacyjnych, wiąże się z nabywaniem umiejętności uspakajania umysłu, obserwacji wszystkich odczuć w ciel, emocji  i myśli, a także obserwacją swojego oddechu. Uczy nas utrzymywać umysł niewzburzony w radości, smutku, szczęściu, żalu, czy tęsknocie. 

Pozwala przekształcić długotrwałe trudne emocje w krótkotrwałe i zrozumieć, że ani szczęście ani cierpienie nie są stałe i trwałe, przychodzą i naturalnie odchodzą. Podobnie, jak dzień ustępuje miejsca nocy. 

Kiedy uczymy się akceptować to, co przynosi nam życie, łatwiej pokonać trudności, przetrwać czas problemów, bólu i chorób  a także uchronić się przed depresją.

Kiedy nie dyskutujemy z umysłem nie pozwalamy myślom zakorzeniać się i decydować o naszym samopoczuciu.

mindfulness

Żyjąc w taki sposób stajemy się spokojniejsi i pogodniejsi, bardziej doceniamy, głębiej odczuwamy.

Budujemy lepsze relacje i osiągamy harmonię w życiu, stąpając powoli i celebrując każdą daną nam chwilę.

mindfulness

Poprzez praktykę Mindfulness (uważności) osiągamy stan pogodzenia z naturalnym biegiem życia a wyzbywając się nadmiernych oczekiwań unikamy frustracji.

Budujemy dobrostan umysłowy i przywracamy ciału zdrowie, uwalniając napięcia i blokady.

Ty zdecyduj, czy Mindfulness (uważność) jest dla Ciebie.