Ośrodek Terapii Holistycznych    Ayurveda Medytacja Rozwój    ul.Wileńska 14, 80-215 Gdańsk     e-mail  e.taworska@taworska.pl    TEL 530 403 003

Fundacja Global Language  BOŚ Bank  82 1540 1098 2095 9113 3438 0003

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części.
Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Kursy

HOLISTYCZNY KURS REDUKCJI STRESU -

3 MIESIĄCE

 

Przypuśćmy, że odnajdziesz drogę a na niej proste metody, które pozwolą Ci przeżyć chwilę po chwili z radością, satysfakcją i spokojem. Przestaniesz zmieniać wszystko i wszystkich wokół, by odnaleźć harmonię. Nauczysz się osiągać równowagę, wyciszenie i opanowanie w samym środku chaosu. To właśnie oferuje ten kurs, składający się z trzech modułów Medytacja, Ayurveda, Terapia ACT.

Kurs ten został stworzony dla wszystkich ludzi, którzy mierzą się ze stresem i cierpieniem, niezależnie od tego kim są, jaki wykonują zawód i ile mają lat. Przez ostatni rok do naszego Ośrodka przychodzi kilka osób dziennie, którym brakuje radości, chęci do tworzenia, żyją w poczuciu osamotnienia i pustki, choć nie są samotni a nieprawdziwe myślenie o sobie i świecie pogłębia ich problemy. Można to zmienić
W Polsce na depresję cierpi 1,5 mln osób, często to ludzie aktywni zawodowo, odnoszący sukcesy. Ten dynamiczny wzrost zachorowań ma także związek z szybkim tempem życia i brakiem harmonii pomiędzy pracą a życiem osobistym. Depresja nie jest śmiertelną chorobą, ale nie leczona prowadzi do śmierci. Zaś ten kurs jest programem profilaktycznym dla osób, które chcą nauczyć się reagować na objawy psychosomatyczne i zapobiegać chorobom wywołanym stresem i napięciem.
Skierowany jest do każdego, kto poszukuje sposobów na osiągnięcie równowagi wewnętrznej i spokoju, aby zwiększyć jakość i sens swojego życia. Przez trzy miesiące nauczysz się medytować i doświadczysz mocy oddechu.
Pogłębisz wiedzę na temat wpływu emocji na twój organizm, nauczysz się prostych metod pozwalających na nabycie nowych nawyków myślowych a dzięki temu przestaniesz się nakręcać, katastrofizować i obwiniać.
Poznasz bogactwo Ayurvedy (system medyczno-terapeutyczny starożytnych Indii) która dedykuje każdemu człowiekowi spersonifikowana ścieżkę odżywiania i codziennych rytuałów niezbędną do osiągnięcia równowagi i długiego życia w zdrowiu.
Fatalne samopoczucie nie rozwiązuje żadnych problemów, ale za to myśli mają silny wpływ na to, jak się czujesz i co robisz. Podobnie, jak martwienie się o innych nie rozwiązuje ich problemów. Cierpimy, bo myśli, w które wierzymy nie są odzwierciedleniem rzeczywistości, której pragniemy. Od tysięcy lat ludzie próbują zmienić innych ludzi i wszystko dookoła i jeszcze nikomu się to nie udało. A nasze stresy najczęściej związane są z myślami o innych, nie o sobie. Kto zatem pomyśli o nas?

Trzymiesięczny program w podejściu kontemplatywnym, łączy wiedzę o psychologii zachodniej z mądrościami Wschodu. Wiemy, że to działa.
I potwierdzają to uczestnicy naszych warsztatów i kursów, przeczytaj opinie. 

"Uczę się i praktykuję w Indiach, pogłębiając wiedzę na temat wpływu medytacji na ludzkie życie i jednocześnie korzystam z bogactwa terapii poznawczo-behawioralnej, która prowadzi do modyfikacji sposobu myślenia i zachowań. Pracuję w nurcie Terapii Akceptacji i Zaangażowania. Od dawna pracowałam nad skuteczną, kompletną, holistyczną metodą redukcji stresu i polepszenia jakości życia. Ważną rolę w procesie tworzenia odegrały moje osobiste doświadczenia w walce ze stresem oraz praktyka medytacyjna. Równie istotna w procesie przywracania równowagi emocjonalnej i radości życia jest dla mnie praca z ciałem , dlatego korzystam z wiedzy o Ayurvedzie - medycynie starożytnych Indii która pięknie pokazuje, gdzie w ciele mieszkają emocje i jaki związek mają z chorobami, na które zapadamy. W programie wykorzystuję również elementy Terapii ACT (Akceptacji i Zaangażowania), która pozwala nam na wgląd do własnych wartości, co ma bezpośredni wpływ na to kim jesteśmy i jak przeżywamy trudne chwile. Szczególną uwagę zwróciłam na to podczas pracy z pacjentami onkologicznymi. Kiedy uczyłam się medytować w Indiach, zrozumiałam, że obserwacja własnych myśli poprzez medytację może stać się drogą do pogodzenia się ze sobą i całym światem a spokój, jaki dzięki temu i umiejętność odpuszczania stają się moją największą siłą i mądrością. Odważ się i sprawdź, jak z trudności rodzi się zachwyt, Eliza, więcej o autorce kursu i prowadzącej www.osrodekcisza.pl/omnie

Czy tu chodzi o pozytywne myślenie? Absolutnie nie! Chodzi między innymi o to, aby przestać dorabiać koncepcje do dramatu, który i tak jest wystarczająco ciężki do dźwigania.
Dzień po dniu uczyć się kwestionować myśli, które stają się przyczyną cierpienia. Bo największe burze i wichury wcale nie są od nas zależne ani przypadkowe. Po prostu są częścią naszej egzystencji.

Po wielu latach poszukiwań, doświadczeń i obserwacji powstała prostą metoda, która działa. Działa pod warunkiem, że wykonasz pewien wysiłek, gdyż sama metoda bez urzeczywistnienia na niewiele się zda. Pozyskasz wiedzę i może nawet zrozumiesz o co w tym chodzi, ale kiedy nie rozpoczniesz treningu nic się nie zmieni.

Zapraszamy Cię do tej niezwykłej przygody, jaką będzie ten kurs.

Czego się uczymy?
- zdobywamy wiedzę i praktykę o medytacji i uważności
- uczymy się radzenia sobie z natłokiem myśli
- uważniej słuchamy siebie i innych a dzięki temu budujemy głębsze i wartościowsze relacje
- uczymy się zmieniać myślenie o sobie, aby rozwijać poczucie własnej wartości
- stajemy się bardziej otwarci i cierpliwi, tolerancyjni
- odnajdujemy własne potrzeby i potrafimy je nazywać
- kiedy przychodzi spokój, wraz z nim lepszy sen, koncentracja i pamięć
- stajemy się bardziej otwarci, rozwijamy akceptację i uczymy się odpuszczać
- doświadczamy rzeczywistość bez oceny tu i teraz
- obserwujemy sygnały, jakie wysyła nam spięte i zestresowane ciało
- pogłębiamy wiedzę na temat wpływu stresu na organizm
- kwestionujemy myśli, które nie są zgodne z faktami
- redukujemy objawy psychosomatyczne, dzięki wiedzy o Ayurvedzie
- zmieniamy myślenie nawykowe a dzięki niemu zachowania
- zaglądamy do swoich wartości i obserwujemy co nas od nich odcina, dzięki temu możemy się rozwijać.To wszystko jest możliwe dzięki Twojemu pełnemu zaangażowaniu i codziennej praktyce osobistej, która podczas kursu będzie Twoim zadaniem.

PO KURSIE NIE BĘDZIESZ SAM/A !

W Ośrodku funkcjonuje grupa, która spotyka się w każdy czwartek o 18:30 i medytuje. I Ty możesz po kursie do nas dołączyć.


PODCZAS KURSU SPOTYKAMY SIĘ PRZEZ TRZY MIESIĄCE - W WYBRANY DZIEŃ TYGODNIA NA TRZY GODZINY.

Zapytaj o terminy.

CISZA            Ośrodek Terapii Holistycznych