top of page
krag-kobiet-stara-1.jpg

Kursy

Holistyczny kurs redukcji stresu

Kurs ten został stworzony dla wszystkich ludzi, którzy mierzą się ze stresem i cierpieniem, niezależnie od tego kim są, jaki wykonują zawód i ile mają lat.

Dzień w Ciszy

Dzień Mocy i Redukcji Stresu, to czas na odbudowanie i wzmocnienie spokoju, koncentracji i radości codziennego życia.

Shakti, kobiecość jest Darem

Ten jednodniowy warsztat to zaproszenie do Kręgu w energii Shakti.

Kręgi Kobiet

Kręgi  Kobiet to cykl 8 spotkań warsztatowo - rozwojowych dla wszystkich kobiet

Kotwica 1

KURSY i warsztaty  realizowane cyklicznie.

Pozostałe warsztaty i pojedyncze wydarzenia odnajdziesz w zakładce Aktualności lub na Facebooku.

HOLISTYCZNY KURS REDUKCJI STRESU 

Przypuśćmy, że odnajdziesz drogę a na niej proste metody, które pozwolą Ci przeżyć chwilę po chwili z radością, satysfakcją i spokojem. Przestaniesz zmieniać wszystko i wszystkich wokół, by odnaleźć harmonię. Nauczysz się osiągać równowagę, wyciszenie i opanowanie w samym środku chaosu. To właśnie oferuje ten kurs, składający się z trzech modułów Medytacja, Ajurweda, Terapia ACT ( Akceptacji i Zaangażowania ).

Kurs ten został stworzony dla wszystkich ludzi, którzy mierzą się ze stresem i cierpieniem, niezależnie od tego kim są, jaki wykonują zawód i ile mają lat. Przez ostatni rok do naszego Ośrodka przychodzi kilka osób dziennie, którym brakuje radości, chęci do tworzenia, żyją w poczuciu osamotnienia i pustki, choć nie są samotni a nieprawdziwe myślenie o sobie i świecie pogłębia ich problemy. Można to zmienić. 

 

W Polsce na depresję cierpi 1,5 mln osób, często to ludzie aktywni zawodowo, odnoszący sukcesy. Ten dynamiczny wzrost zachorowań ma także związek z szybkim tempem życia i brakiem harmonii pomiędzy pracą a życiem osobistym. Depresja nie jest śmiertelną chorobą, ale nie leczona prowadzi do śmierci. Zaś ten kurs jest programem profilaktycznym dla osób, które chcą nauczyć się reagować na objawy psychosomatyczne i zapobiegać chorobom wywołanym stresem i napięciem. 

 

Skierowany jest do każdego, kto poszukuje sposobów na osiągnięcie równowagi wewnętrznej i spokoju, aby zwiększyć jakość i sens swojego życia. Przez dziewięć tygodni nauczysz się medytować i doświadczysz mocy oddechu. Pogłębisz wiedzę na temat wpływu emocji na twój organizm, nauczysz się prostych metod pozwalających na nabycie nowych nawyków myślowych a dzięki temu przestaniesz się nakręcać, katastrofizować i obwiniać. 

 

Poznasz bogactwo Ajurwedy (system medyczno-terapeutyczny starożytnych Indii) która dedykuje każdemu człowiekowi spersonifikowana ścieżkę odżywiania i codziennych rytuałów niezbędną do osiągnięcia równowagi i długiego życia w zdrowiu. Fatalne samopoczucie nie rozwiązuje żadnych problemów, ale za to myśli mają silny wpływ na to, jak się czujesz i co robisz. Podobnie, jak martwienie się o innych nie rozwiązuje ich problemów. Cierpimy, bo myśli, w które wierzymy nie są odzwierciedleniem rzeczywistości, której pragniemy. Od tysięcy lat ludzie próbują zmienić innych ludzi i wszystko dookoła i jeszcze nikomu się to nie udało. A nasze stresy najczęściej związane są z myślami o innych, nie o sobie. Kto zatem pomyśli o nas?

Ten program w podejściu kontemplatywnym, łączy wiedzę o psychologii zachodniej z mądrościami Wschodu. Wiemy, że to działa.
I potwierdzają to uczestnicy naszych warsztatów i kursów, przeczytaj opinie.

 

"Uczę się i praktykuję w Indiach, pogłębiając wiedzę na temat wpływu medytacji na ludzkie życie i jednocześnie korzystam z bogactwa terapii poznawczo-behawioralnej, która prowadzi do modyfikacji sposobu myślenia i zachowań. Pracuję w nurcie Terapii Akceptacji i Zaangażowania. Od dawna pracowałam nad skuteczną, kompletną, holistyczną metodą redukcji stresu i polepszenia jakości życia. Ważną rolę w procesie tworzenia odegrały moje osobiste doświadczenia w walce ze stresem oraz praktyka medytacyjna. Równie istotna w procesie przywracania równowagi emocjonalnej i radości życia jest dla mnie praca z ciałem , dlatego korzystam z wiedzy o Ajurwedzie - medycynie starożytnych Indii która pięknie pokazuje, gdzie w ciele mieszkają emocje i jaki związek mają z chorobami, na które zapadamy. W programie wykorzystuję również elementy Terapii ACT (Akceptacji i Zaangażowania), która pozwala nam na wgląd do własnych wartości, co ma bezpośredni wpływ na to kim jesteśmy i jak przeżywamy trudne chwile. Szczególną uwagę zwróciłam na to podczas pracy z pacjentami onkologicznymi. Kiedy uczyłam się medytować w Indiach, zrozumiałam, że obserwacja własnych myśli poprzez medytację może stać się drogą do pogodzenia się ze sobą i całym światem a spokój, jaki dzięki temu i umiejętność odpuszczania stają się moją największą siłą i mądrością. Odważ się i sprawdź, jak z trudności rodzi się zachwyt, Eliza, więcej o autorce kursu i prowadzącej www.osrodekcisza.pl/omnie

Czy tu chodzi o pozytywne myślenie? Absolutnie nie! Chodzi między innymi o to, aby przestać dorabiać koncepcje do dramatu, który i tak jest wystarczająco ciężki do dźwigania. Dzień po dniu uczyć się kwestionować myśli, które stają się przyczyną cierpienia. Bo największe burze i wichury wcale nie są od nas zależne ani przypadkowe. Po prostu są częścią naszej egzystencji.

Po wielu latach poszukiwań, doświadczeń i obserwacji powstała prostą metoda, która działa. Działa pod warunkiem, że wykonasz pewien wysiłek, gdyż sama metoda bez urzeczywistnienia na niewiele się zda. Pozyskasz wiedzę i może nawet zrozumiesz o co w tym chodzi, ale kiedy nie rozpoczniesz treningu nic się nie zmieni. 

Zapraszamy Cię do tej niezwykłej przygody, jaką będzie ten kurs.

Czego się uczymy?
- zdobywamy wiedzę i praktykę o medytacji i uważności
- uczymy się radzenia sobie z natłokiem myśli
- uważniej słuchamy siebie i innych a dzięki temu budujemy głębsze i 
wartościowsze relacje
- uczymy się zmieniać myślenie o sobie, aby rozwijać poczucie własnej wartości
- stajemy się bardziej otwarci i cierpliwi, tolerancyjni
- odnajdujemy własne potrzeby i potrafimy je nazywać
- kiedy przychodzi spokój, wraz z nim lepszy sen, koncentracja i pamięć
- stajemy się bardziej otwarci, rozwijamy akceptację i uczymy się odpuszczać
- doświadczamy rzeczywistość bez oceny tu i teraz
- obserwujemy sygnały, jakie wysyła nam spięte i zestresowane ciało
- pogłębiamy wiedzę na temat wpływu stresu na organizm
- kwestionujemy myśli, które nie są zgodne z faktami
- redukujemy objawy psychosomatyczne, dzięki wiedzy o Ayurvedzie
- zmieniamy myślenie nawykowe a dzięki niemu zachowania
- zaglądamy do swoich wartości i obserwujemy co nas od nich odcina, dzięki temu możemy się rozwijać.To wszystko jest możliwe dzięki Twojemu pełnemu zaangażowaniu i codziennej praktyce osobistej, która podczas kursu będzie Twoim zadaniem.

Podczas kursu spotykamy się przez 9 tygodni w wybrany dzień tygodnia w godzinach 18:30-21:00.

Zapytaj o terminy.

kursy

DZIEŃ W CISZY

Dzień Mocy i Redukcji Stresu, to czas na odbudowanie i wzmocnienie spokoju, koncentracji i radości codziennego życia.

Czym są te wydarzenia, które cieszą się taką popularnością?
Są bliskimi spotkaniami zwykłych ludzi, którzy najczęściej nie posiadają żadnego doświadczenia w medytacji - pisarzy, lekarzy, taksówkarzy, nauczycielek i pielęgniarek. Wszystkich, niezależnie od płci, wieku i rodzaju pracy, jaką wykonują. Bo z przekonaniami i nawykowymi myślami, które rządzą naszym życiem i rozwijają stres, mierzymy się wszyscy jednakowo. Jest to propozycja dla wszystkich, którzy chcą poczuć, że szczęście zaczyna się w umyśle.


A kiedy uspokoisz umysł, wszystko w koło się uspokoi. Wtedy łatwiej iść przez z życie. Jeśli zastanawiasz się, czy można nauczyć się zachowywać spokój w każdej trudnej sytuacji to musisz koniecznie do nas dołączyć! Może trudno Ci w to uwierzyć, ale podczas wspólnej praktyki uważności i innych medytacji odkryjesz, jak nie dać się bodźcom zewnętrznym, które nakręcają spiralę codziennego biegu. Daj sobie jeden wyjątkowy dzień - Dzień w Ciszy - na głęboki odpoczynek, którego być może nigdy dotąd nie doświadczyłeś. Prawdziwy odpoczynek zaczyna się w głowie. Ciągła gonitwa myśli, bezustanne załatwianie spraw z przeszłości i przyszłości, zamartwianie się i rozwiązywanie problemów powoduje, że czujemy się bardzo zmęczeni. Ten natłok myśli rodzi szereg trudnych emocji a one zaś rządzą naszymi zachowaniami, których wcale nie chcemy. Zapętleni w spirali myśli i emocji zaczynamy odczuwać stres. Podczas wspólnej praktyki w Ciszy poznasz sposoby na odbudowanie spokoju, poprawę koncentracji, pamięci i radości ze zwykłego dnia. Jeśli chcesz rozwijać akceptację, współczucie, zrozumienie, odpuszczanie, cierpliwość i spokój to ten dzień jest dla Ciebie. Dzięki temu nie tylko Twoje życie zyska lepszą jakość, ale też Twoich bliskich i współpracowników.

Zapraszamy Cię na wyjątkowy Dzień w Ciszy, podczas którego o nic nie będziesz musiał się martwić. Dostaniesz koc, wygodną matę, posiłek i pyszną herbatę. Nauczysz się medytować lub pogłębisz swoją praktykę, przećwiczysz pracę z oddechem i jego zbawienny wpływ na zdrowie. Będziesz mógł/a pozwolić sobie na wzgląd w siebie i zrozumieć, co oddala Cię od wartościowego życia. A bliskość serdecznych i życzliwych ludzi pogłębi Twój relaks. W kameralnej grupie , otuleni aromatem wiśniowych świec i ajurwedyjskich kadzideł, wypoczniesz, uwalniając umysł od tego, co mu nie służy. Całodniowa praktyka medytacji pomoże Ci być bardziej skoncentrowanym, spokojnym i uważnym a dzięki temu być lepszym dla siebie i dla innych, traktować życie mnie serio i akceptować trudy codzienności. Jeśli z lękiem myślisz o swoim udziale w tym wydarzeniu albo sądzisz, że nie dasz rady, to zwyczajnie spróbuj. W każdej chwili będziesz mógł wyjść. Nasze doświadczenia pokazują jednak, że mimo obaw jeszcze nikt nie wyszedł. Przede wszystkim dlatego, że takie doświadczenie daje większy relaks, odprężenie i spokój niż sen.

Zapytaj o terminy 

Kotwica 2
dsc_7873_HDR.jpg

Shakti, kobiecość jest Darem.

Ten jednodniowy warsztat to zaproszenie do Kręgu w energii Shakti. O złości, seksualności i kreacji. To jednodniowy proces grupowy dla kobiet w KAŻDYM wieku, niezależnie od tego, czy uczęszczały już na warsztaty rozwojowe, czy dopiero przyglądają się swoim myślom, krążącym wokół ciekawości doświadczenia głębokich spotkań z innymi kobietami.

Jestem wdzięczna, ze mogę pracować z Kobietami i dla Kobiet i dzielić się moim indyjskim życiem oraz osobista transformacja, która nie byłaby możliwa , gdyby nie Kobiety, które stanęły na mojej drodze. Kobiece Kręgi są schronieniem dla wielu współczesnych kobiet, które w codziennej gonitwie nie zauważają siebie a problemy skrywają za umalowanymi ustami, bo nauczono je milczeć i zasłaniać prawdę uśmiechem.
Wstyd i nagromadzona niechęć do siebie, zakrywają talent i największy potencjał. Role matki, partnerki, córki, przyjaciółki, choć piękne, to wymagające i często rodzące bezsilność i wyczerpanie, że ciężko rozwinąć skrzydła .
Kobiety często żyją według zasady konieczności robienia rzeczy, których się nie lubi a wieczna męka uszlachetnia i czyni nas podobnymi do siebie . Szereg powinności i przymusów czyni nas najsurowszymi matkami dla samych siebie. Nie pomaga porównywanie się i przyglądanie się kobietom wokół, które poświęcają swoje życie na rzecz przetrwania lub zaspokojenia potrzeb innych ludzi. Normalizujemy wysiłek ponad własne możliwości, zbyt krótki sen, awantury i brak ciepła.
Takie myślenie to uciszanie wołania duszy, która nie kłamie i szczerze wyraża pragnienia i tęsknoty . Potęga zniekształconych myśli może być zniewalająca. Ograniczające przekonania okradają nas z twórczych zachwytów, kreatywnych myśli i odkrywania życia fascynującego . Zniewalają odwagę i rozum. I kultura ani wzorce rodzinne wcale nam nie pomagają. Niektóre z nas być może nie obudzą się nigdy.
Kobieta, która nie żyje w zgodzie ze swoimi pragnieniami a jej codzienne aktywności skierowane są wyłącznie na rzecz przetrwania, umiera za życia . Niby rozwija się, jeździ na warsztaty, biega, czyta ale żyje w konflikcie, oszukując samą siebie . Jej naturalna energia żeńska umiera, gdy nie może tworzyć . Gdy nie tańczy, nie pisze, nie maluje, nie spędza czasu z przyjaciółkami i sama ze sobą , bo powinności nakazują jej zachowywać się według przyjętych norm i zasad.
Siwa bez Shakti umiera. To Shakti ożywia energię męska i napędza jej ruch. Hindusi wiedza to od tysięcy lat.
Każdy twój dzień wart jest tego, by porzucić kajdany zniewolenia i podziękować wszystkiemu, czego nie chcesz.
Kobiecość to Dar, Boska siła i Moc istnienia, dlatego warto w pełni ja wykorzystać. Jeśli obawiasz się spotkań z innymi kobietami, odważ się mimo tego, co czujesz. Na każdych warsztatach obserwuję, jak lęk i opór przed innymi siostrami ulega transformacji i rodzi niezwykle czułą i bezpieczną relację. Jak wzruszenie wyciska łzy i otwiera serca. Kręgi mają wielką moc, to bezpieczna przestrzeń, bez prawa do oceny i doradzania.
W podejściu psychologii zachodniej, kobieta, która tłumi te dary, ma zniekształcone myślenie o sobie, swoim ciele , rolach, jakie pełni i często wierzy, ze miłość jest dobra a seks zły.
W podejściu tantrycznym, stłumienie kobiecości związane jest głównie z aktywnością kobiety na rzecz przetrwania. Kobieta nie rodzi się wyłącznie po to, by żyć dla innych, pracować i dbać o ognisko domowe, męża i dzieci, bo wtedy zapomina, ze jej siła to energia kreatywności. Kiedy czas upływa, szczególnie ważne, by zaopiekowała się sobą, bo wszystkie etapy w życiu niosą swój trud. We wczesnym macierzyństwie jest równie trudno, co w menopauzie.
Gdy kreatywność ucicha, kobieta przestaje tańczyć, malować, przestaje tworzyć. Kiedy nasze zaangażowanie skierowane jest tylko na przetrwanie, siła życia przestaje płynąc.
Stajemy się smutne, przygnębione albo zazdrosne, złe i sfrustrowane
Walczymy ze swoim ciałem, karzemy za niewypełnione powinności i ścigamy z mężczyznami
Zaczynamy wierzyć, ze siła jest dobra a do odpoczynku konieczny jest argument.
A kobieta składa się z siły i słabości zarazem, z łagodności i seksualnej mocy, z mądrości i twórczości. Jest istota boską i nie potrzebuje przeglądać się w oczach mężczyzny, by poczuć się piękna
Sama w sobie jest kompletna, może decydować i odczuwać dumę z tego, kim jest.
Seksualność to nadal delikatny temat a szkoda, bo od świadomości kobiety zależy całe jej życie
Odblokowana energia seksualna wpływa na zaangażowanie, na procesy tworzenia, na relacje , na wolność osobista, poczucie wartości, pozwala kreślić i spełniać marzenia a do tego tańca potrzebna jest także siła złości. Jeśli tłumisz złość i gniew albo moich się innych ludzi zagniewanych, ten warsztat jest dla Ciebie.
Energia seksualna harmonizuje świat emocji, pomaga pokochać ciało, stawać się lepsza matka, kochanka, partnerka, przyjaciółka
Podnosi jakość życia .
Warsztat w podejściu kontemplatywnym łączy wiedzę o psychologii zachodniej z mądrościami Wschodu.

Obserwuj, aktualne nabory na naszym Facebooku w zakładce Wydarzenia  lub na stronie internetowej w Aktualnościach.

Kotwica 3
terapia

Kręgi Kobiet

 

Kręgi  Kobiet to cykl 8 spotkań warsztatowo - rozwojowych dla wszystkich kobiet, niezależnie od wykonywanego zawodu, wiedzy na temat kręgów, czy doświadczenia. Odbywają się cyklicznie, co 8, następujących po sobie tygodni. Informacje o naborze są zamieszczone na naszym Facebooku w zakładce Wydarzenia, pisz śmiało, jeśli chcesz dołączyć. 
Spotykamy się w małych 10-osobowych grupach, by medytować, rozwijać siostrzana społeczność, zdobywać nowe umiejętności, pogłębiać dialog serca, uczyć się kochać siebie, swoje ciało i doceniać moc relacji z innymi Kobietami.

Wszystkie Kręgi, które powstały dotychczas w Ciszy, są odpowiedzią na potrzeby Kobiet, pragnących budować siostrzana więź i dzielić się sobą niezależnie od wieku i doświadczeń. Kobiety u progu życia i kobiety dojrzałe, matki, babki, zasiadają w jednej, wspólnej przestrzeni.

Każdy  kolejny Krąg tworze wspólnie z uczestniczkami,  z ich historii,  tęsknot i pragnień.

Praca z Kobietami i na rzecz Kobiet jest moim wielkim spełnieniem i czysta radością . Kiedy Kobieta wzrasta, odkrywając dostęp do swojej autentyczności, ośmiela inne dziewczyny do życia wolnego od powinności, zasad i norm, które nas uwierają.
Wspierając siebie wzajemnie w bezpiecznej, pełnej czułości atmosferze , możemy wychodzić ze szklanego klosza do życia odważnego, tętniącego żeńska energia i twórczym potencjałem

Krąg Kobiet to przestrzeń do rozwijania swoich osobistych zasobów bez wstydu i lęku przed ocena. To oaza kobiecości 

 

Krąg nie jest przestrzenią do przegadywania czasu ani plotkowania, wykorzystujemy każdą chwilę, by uczyć się siebie i rozwijać nowe umiejętności. Tematy, które najczęściej pojawiają się w Kręgu:

Medytacja - wspólna praktyka wg licznych podejść. Praca z afirmacja, Mindfulness , uzdrawiająca Cisza, uzdrawianie wewnętrznego dziecka, medytacja wg Osho, Loving Kindness, medytacja tantryczna, mantry

Dialog serca - ścieżki rozwijania akceptacji, metody wspierania najbliższych wg Terapii ACT i Dialogu Motywującego

Seksualność i ciało a blokady emocjonalne. Psychoterapia somatyczna w praktyce

Relacje, czyli jak odrzucić oczekiwania i cieszyć się bliskością w szacunku, łagodności i akceptacji

Odżywianie wg Ajurwedy - jak wiedzę przełożyć na nawyki.

Kobiecość a role współczesnej kobiety.

Poczucie własnej wartości. Dlaczego to takie ważne i od czego zależy ?

Nawyki myślowe, czyli potęga myśli i ich wpływ na nasze życie.

Ostatecznie, wyboru tematów dokonujemy wspólnie podczas pierwszego spotkania.

Dwa razy w roku organizujemy Krąg wyjazdowy, letni i zimowy. Obserwuj Wydarzenia na Facebooku oraz Aktualności na stronie internetowej.

Jeśli masz pytania, pisz, dzwoń. Dołącz do nas!

Kotwica 4
bottom of page