top of page
osrodek cisza

Aktualności

Pełne opisy warsztatów znajdziesz na naszym Facebooku w zakładce Wydarzenia.

 

  • Facebook Social Icon

                                    Aktualności kwiecień 2022 

 

27.04 - godz 18:00 Grupa Wsparcia dla osób uzależnionych i współuzależnionych. 

7.05 - godz 10:00-15:00 Szczęście bez powodu - warsztat terapii stresu w podejściu kontemplatywnym, łączącym wiedzę o psychologii zachodniej z mądrościami Wschodu. Medytacje i mantry a współczesna psychoterapia.

 

25-29.05 - warsztaty wyjazdowe „ Krąg Kobiet w energii Shakti” Plajny, Warmia. Malowanie intuicyjne, rzeźbienie w glinie, taniec, medytacja, bliskie relacje w siostrzanej energii.

4-5.06 Jeśli nie agresja, to co? Trening umiejętności bez przemocy dla osób dorosłych, które doświadczają trudności w regulowaniu emocji. 

                                       

 

                                       Aktualności 14 listopad 2021 

                                           

Konsultacje kwalifikujące na psychoterapię indywidualną oraz terapię uzależnień (młodzież 16+ oraz dorośli) prowadzone  są na bieżąco, ambulatoryjnie oraz on-line). Po zakwalifikowaniu się na terapię, uczestnik zostaje wpisany na listę oczekujących i  w miarę dostępności miejsc otrzymuje informację o możliwości rozpoczęcia procesu.

 

Informujemy, że istnieje możliwość dołączenia na następujące Wydarzenia (pełny opis oraz koszt dostępny na naszym Facebooku w zakładce Wydarzenia):

3.12.2021 Medytacja w Ciszy, praktyka grupowa dla początkujących i praktykujących, godz 17:00-21:00

4.12.2021 Kobiety przy świątecznym stole, warsztaty twórcze. Wspólne mantrowanie i kolędowanie, tworzenie prezentów i ozdób świątecznych, intuicyjne prace w glinie. Smakowanie i dzielenie się, godz 10:00-14:00

3.01.2022 Holistyczny Kurs Redukcji, godz 18:00-20:00 9 tygodni ( Medytacja wg licznych podejść, Ajurweda, Terapia ACT)

12.01.2022 Krąg Kobiet 8 tygodni - nowa edycja, godz 18:00-20:30

19-23.01.2022 Krąg Kobiet wyjazdowy - Bory Tucholskie. Malowanie intuicyjne, taniec terapeutyczny, medytacje, warsztaty psychologiczne, praca z ciałem, spacery w bliskości serc.

 

W naszym Ośrodku prowadzone są grupy terapeutyczne i psychoedukacyjne dla młodzieży. Celem grupy  jest tworzenie warunków do bycia zrozumianym i wysłuchanym a także wzmocnienie poczucia własnej wartości i sprawozdawczości. Profilaktyka uzależnień, seksualność, relacje, zarządzanie emocjami, komunikacja, autoagresja, lęk, zaburzenia odżywiania to główne obszary tematyczne grup. Zapraszamy młodzież w wieku od 15 lat. Grupa spotyka się w cyklu 6-miesięcznym, dwa razy w miesiącu. 

 

                                             Aktualności 10 lipiec 2021

 

➡️17-24. 07.2021 Kobiecy Krąg w Bieszczadach - warsztaty wyjazdowe

Cały tydzień z rozwojem, codzienne warsztaty, w siostrzanych relacjach, przy akompaniamencie mantr  i historii napisanych przez życie.

W programie:

poranna joga
dalekie spacery
plecenie wianków
malowanie intuicyjne
wieczorne tance budzące kobiecość
malowanie ciałem
medytacje i mantry
metody w pracy z emocjami
nocne rozmowy przy ogniu
warsztaty terapeutyczne ( Powrót do ciała, psychoterapia somatyczna. Shakti, kobiecość jest Darem. Mindfulness i trening współczującego umysłu )
górskie wędrówki

Miejsc niewiele na ten turnus, kameralna 10-osobowa grupa.
Pokoje 2-3 osobowe
Chaty wyposażone w aneks kuchenny
Koszt 1950,00 PLN
(W cenie śniadanie, dwudaniowy obiad z podwieczorkiem, kolacja, warsztaty i w/w aktywności)

Nie czekaj!
Miejsca zawsze szybko się rozchodzą.

Pytania i rezerwacje
e.taworska@taworska.pl lub 530403003

 

Do zobaczenia!

 

➡️31.07.2021 oraz 28.08.2021 Warsztaty medytacji z mantrą w leśnej Ciszy - redukcja stresu godz. 10:00-15:00

Zapraszamy na kolejne warsztaty odzyskiwania spokoju w chaosie, radzenia sobie z natłokiem myśli, przewlekłym stresem i napięciem.

Warsztaty stanowią zbiór różnych podejść i technik medytacji, pracy z oddechem i uwalniania emocji dla osób, które poszukują metod podnoszenia dobrostanu umysłowego i przywrócenia języka uczuć.
Dla osób bez doświadczenia oraz pragnących pogłębiać praktykę
Podczas wydarzenia:
Stres i metody jego redukcji - wprowadzenie do teorii
Mantry i koncert ptaków
Wspólny obiad na polanie
Medytacje, praktyka uwalniania emocji

23 km od Gdańska kierując się na Przywidz, zasiądziemy na naszym leśnym tarasie.
Z dala od codziennego zgiełku, od telefonów, rozmów i codziennych spraw, skupimy się na oddechu i zjednoczeniu z natura. W otoczeniu brzozowych piękności, spoczniemy na leśnym tarasie, obserwując myśli, wrażenia w ciele i gęsto rozpychające się paprocie. Ptaki zagrają koncert.
A my zanurzymy się w sobie w poszukiwaniu harmonii, zaufania i spokoju. Przyjrzymy się myślom i stłumionym emocjom, by lepiej zrozumieć siebie. Połączy nas śpiew i moc uzdrawiających mantr.
Korzystając z wielu podejść medytacyjnych zabierzemy po wspólnej medytacji zestaw praktyk własnych, który może stać się najlepszym programem ochrony zdrowia psychicznego. Dyscyplina medytacyjna pozwala uporać się ze stresem i przewlekłym napięciem, sprawia, ze człowiek jest bliżej siebie, bardziej obecny i świadomy. Pomaga redukować objawy depresji, obniża lek, daje poczucie lekkości i pełni.
Warsztaty medytacji to zestaw różnych podejść i technik dla osób, które poszukują metod podnoszenia dobrostanu umysłowego i przywrócenia języka uczuć.

Jeśli nie masz własnego transportu, pomożemy Ci dostać się na miejsce!
Koszt 300,00 PLN
Zgłoszenia e.taworska@taworska.pl
Potwierdzeniem rezerwacji jest zaksięgowana wpłata w ciągu 3 dni od daty zgłoszenia. Dane do wpłaty otrzymasz po przesłaniu zgłoszenia.

 

➡️6-7.08.2021 Uzdrawianie wewnętrznego dziecka, podróż duchowa - warsztaty dla mężczyzn i kobiet.

6.08 godz 16:00-20:00

7.08 godz 10:00-15:00

Ten warsztat skierowany jest do osób, które pragną rozpoznać przyczynę własnych problemów psychiczno-emocjonalnych oraz uporządkować te wiedzę, by lepiej rozumieć siebie.
Początek wielu trudności rozpoczyna się we wczesnym dzieciństwie a dzięki rozpoznaniu ograniczających schematów uczestnik zyskuje motywacje, by z nich zrezygnować. W psychologii poznawczorozwojowej te schematy to takie wzorce nakładane na rzeczywistość a wiec nasze życie dorosłe, relacje, związki, zachowania.
Wzorce składające się ze wspomnień, przekonań i emocji pochodzą z dzieciństwa ale mogą rozwijać się przez całe życie w sposób dysfunkcyjny a wzorce te mogą w przykry sposób ograniczać nasza jakość życia, ograniczać spontaniczność i radość, odbierać pełnie i satysfakcję
To warsztat, dzięki któremu definiujemy i integrujemy kluczowe potrzeby - granice, więzi, emocje, wartości i poczucie tożsamości.
Integralna częścią warsztatu jest medytacja, dzięki której w bezpieczny sposób będziemy doświadczać swoich myśli, emocji i wrażeń w ciele.
Jeśli zatem zastanawiasz się czasem, dlaczego Twoje życie niesie tyle bólu , dlaczego bezustannie powtarzasz swoje niewłaściwe reakcje,
zapraszam z serca !
Koszt 650,00 zł
Rezerwacja miejsca poprzez przesłanie zgłoszenia na adres e-mail e.taworska@taworska.pl lub telefon 530 403 003 oraz wpłatę zaliczki w kwocie 200,00 zł w ciągu trzech dni roboczych od daty zgłoszenia.
Z uwagi na charakter pracy, nie odbieram telefonu, ale jeśli chcesz porozmawiać, zanim wyślesz zgłoszenie, poinformuj mnie proszę a oddzwonię w wolnej chwili.

W cenie napoje, kawa, herbata, przekąski, owoce. Pracujemy na matach, ubierz się wygodnie.
Do zobaczenia!

 

➡️28.08.2021 Warsztaty medytacji z mantrą na leśnej Polanie  - redukcja stresu, opis jw.

 

➡️01.09.2021 Krąg Kobiet (8 tygodni) cykl spotkań rozwojowych

Od trzech lat spotykamy się w Kręgach Kobiet. Jest to cykl 8 spotkań warsztatowo - rozwojowych dla wszystkich kobiet, niezależnie od wykonywanego zawodu, wiedzy na temat kręgów, czy doświadczenia.
Spotykamy się w małych 10-osobowych grupach, by medytować, rozwijać siostrzana społeczność, zdobywać nowe umiejętności, pogłębiać dialog serca, uczyć się kochać siebie, swoje ciało i doceniać moc relacji z innymi Kobietami.

Wszystkie Kręgi, które powstały dotychczas w Ciszy, są odpowiedzią na potrzeby Kobiet, pragnących budować siostrzana więź i dzielić się sobą niezależnie od wieku i doświadczeń

Dlatego każdy kolejny Krąg tworze wspólnie z Wami, z Waszych historii, z Waszych tęsknot i pragnień.

Praca z Kobietami i na rzecz Kobiet jest moim wielkim spełnieniem i czysta radością . Bo kiedy Kobieta wzrasta, odkrywając dostęp do swojej autentyczności, ośmiela inne dziewczyny do życia wolnego od powinności, zasad i norm, które nas uwierają.
Wspierając siebie wzajemnie w bezpiecznej, pełnej czułości atmosferze , możemy wychodzić ze szklanego klosza do życia odważnego, tętniącego żeńska energia i twórczym potencjałem

Krąg Kobiet to przestrzeń do rozwijania swoich osobistych zasobów bez wstydu i lęku przed ocena. To oaza kobiecości.

Tematy, które będą nas prowadziły w jesiennym kręgu:

Medytacja - wspólna praktyka wg licznych podejść. Praca z afirmacja, Mindfulness , Uzdrawiająca Cisza, uzdrawianie wewnętrznego dziecka, medytacja wg Osho, Loving Kindness, medytacja tantryczna, mantry

Dialog serca - ścieżki rozwijania akceptacji, metody wspierania najbliższych wg Terapii ACT i Dialogu Motywującego

Seksualność i ciało a blokady emocjonalne. Psychoterapia somatyczna w praktyce

Relacje, czyli jak odrzucić oczekiwania i cieszyć się bliskością w szacunku, łagodności i akceptacji

Odżywianie wg Ajurwedy - jak wiedzę przełożyć na nawyki.

Kobiecość a role współczesnej kobiety.

Poczucie własnej wartości. Dlaczego to takie ważne i od czego zależy ?

Nawyki myślowe, czyli potęga myśli i ich wpływ na nasze życie.

Ostatecznie, wyboru tematów dokonujemy wspólnie podczas pierwszego spotkania.

Spotykamy się przez 8 tygodni w każdą środę w godzinach 18:00-20:30
Nie potrzebujesz maty ani poduszki, wszystko jest na wyposażeniu Ciszy.

Koszt 1200,00 zł za 8 sesji rozwojowych.

Zgłoszenia i pytania
e.taworska@taworska.pl lub telefon  530 503 003

Z uwagi na charakter pracy mam trudność, by odbierać zawsze telefon. Napisz proszę, oddzwonię w wolnej chwili.

Zapraszam z całego serca !
 

Rezerwacja miejsca możliwa jest po wysłaniu zgłoszenia na adres email e.taworska@taworska.pl oraz opłaceniu zaliczki w wysokości 300,00 złotych w ciągu 3 dni od daty zgłoszenia.

 

➡️06.09.2021  Grupa terapeutyczna dla młodzieży (15-18 lat)

Zapraszamy ponownie do grupy terapeutycznej dla młodzieży - nabór jesienny.

Grupa terapeutyczna to społeczność, w której rozwijają się wzajemne zależności. To przestrzeń dla młodzieży borykającej się z lękiem, samotnością, bezsennością, z nawracającymi kryzysami psychicznymi.
Ostatni rok dramatycznie podniósł liczbę osób korzystających z opieki psychiatrycznej, szczególnie wśród młodych ludzi a rodzice czują się bezradni i nie wiedzą, gdzie sięgać po pomoc.
Grupa młodzieżowa rusza ponownie w odpowiedzi na potrzeby nastolatków, by pomóc im lepiej poznać siebie, nauczyć się nawiązywać satysfakcjonujące relacje i uporać z przewlekłym stresem. Jeśli masz ochotę, przyjmiemy Cię z radością
W bezpiecznej grupie, gdzie człowiek jest wysłuchany i nieoceniany, łatwiej jest pokonywać wstyd, lęk i nieśmiałość. Łatwiej jest złapać dystans do swoich problemów poprzez zrozumienie, ze inni tez mogą mieć podobne doświadczenia. Okres adolescencji jest trudnym czasem w życiu człowieka, młodzi często miewają nieadekwatną samoocenę, nie potrafią rozwiązywać konfliktów, narażeni są na uzależnienia, tęsknią za zrozumieniem i bliskością.
W wielu domach, może w Twoim a może za ściana u sąsiada mieszkają młodzi ludzie, którzy nie wiedza, co ze sobą zrobić. Testują substancje psychoaktywne, sięgają po alkohol często w samotności, uzależniają się od mediów społecznościowych, nie potrafią spać bez leków nasennych, mają zaburzoną relację z jedzeniem i całymi dniami nie wychodzą z łóżka.
Grupa adresowana jest głównie do osób, które:
- maja trudności w przeżywaniu emocji
- nie radzą sobie z natłokiem myśli
- izolują się
- są w grupie narażonych na uzależnienia
- maja niska samoocenę
- maja bolesne doświadczenia
- maja trudne relacje z bliskimi
- maja zaburzona relacje z jedzeniem
- są wycofane i przezywają dużo lęku

Zadaniem grupy jest budować nieoceniającą społeczność, otwartą na odmienność, która ma się wzajemnie inspirować i dodawać siły.
Poza rozwijaniem tzw umiejętności miękkich takich  jak asertywność, efektywna komunikacja, praca zespołowa czy rozwiązywanie konfliktów, będziemy poszukiwać pasji, malować, medytować, mantrowac, grać na instrumentach, pracować z emocjami.
Jeśli masz mniej lub więcej lat nie omijaj tego ogłoszenia, napisz i przyjdź na bezpłatna konsultację.
Grupa będzie zamknięta tzn, ze po rozpoczęciu nie będzie można dołączyć.
Zajęcia co drugi poniedziałek w godzinach 18:00-20:00 przez 4 miesiące tj. wrzesień - grudzień.
Zaczynamy 6 września 2021
Zgłoszenia na konsultacje do grupy poprzez wysłanie SMS na numer 530 403 003
Jeśli chcesz porozmawiać zanim prześlesz zgłoszenie, napisz proszę a oddzwonię w wolnej chwili
Z uwagi na charakter pracy nie odbieram.
Koszt 170,00 zł sesja
Do zobaczenia!! 

                                    Aktualności 05 luty 2021

 

13.02.2021- Spokojne dziecko w chaotycznym świecie. Warsztaty psychologiczno - duchowe dla dzieci 8 tygodni - w trakcie

13.02.2021 - Przebudzenie. Krąg Nastolatek - kolejne już warsztaty, których celem jest zrozumienie siebie w okresie adolescencji. Czujesz, tak, jak myślisz, czyli praktyczne zastosowanie terapii poznawczo- behawioralnej, praca z emocjami, medytacja, integracja, wspólne mantrowanie i zagłębianie się w doświadczenia z ciała.

26/27.02.2021 - Uzdrawianie wewnętrznego dziecka. Podróż duchowa - warsztat dla osób, które zgłosiły się na wydarzenie zaplanowane na 23.10.2020

12/13.03.2021 - Zintegrowane podejście do cierpienia, warsztat dla specjalistów (terapeutów, psychologów, lekarzy, pracowników socjalnych, pedagogów) Dwudniowa praca, której celem jest pokazanie holistycznej mocy możliwości łączenia wybranych podejść i metod, poprawiających jakość zdrowia psychicznego 

23/24.04.2021 Powrót do ciała uwalnianie emocji.

Warsztat dla osób, doświadczających trudności w uznawaniu i wyrażaniu emocji.

Dwudniowa praca umożliwia skontaktowanie się ze swoim ciałem ponownie, aby pobudzić ruch energii w ciele, uwolnić stare nieprzeżyte emocje - poczuć stłumiony gniew, zamrożoną zazdrość, usłyszeć własny głos. Aby zacząć żyć w pełni dziś, gdy przeszłość zawładnęła ciałem.

                                    Aktualności 23 wrzesień 2020

 

                          Nowe warsztaty na nadchodząca jesień !


24-25.09.2020  Medytacja na stres, praktyka medytacji prowadzonych i psychoedukacja


9-10.10. 2020       Shakti. Kobiecość jest Darem


24-25.10.2020      Uzdrawianie wewnętrznego dziecka


27.10.2020            Krąg Kobiet 8 tygodni - nowy nabór


28.10.2020            Holistyczny Kurs Redukcji Stresu  9 tygodni - nowy nabór


12-13.11.2020      Złość i Wstyd. Cienie kobiety


28.11.2020            Przebudzenie. Krąg Nastolatek - nowy nabór


5.12.2020              Dzień w Ciszy

                                    Aktualności 18 lipiec 2020

 

Lato to czas, kiedy życie płynie nieco wolniej. To doskonały moment, by pochylić się ku sobie. Dlatego serdecznie zapraszam na nadchodzące kursy stacjonarne i warsztaty w Ośrodku. Oto, co w najbliższych tygodniach:

 

                        24-25 lipiec 2020 Sakti. Kobiecość jest Darem.

To mój najnowszy warsztat dla Kobiet, którego celem jest rozwijanie kobiecej energii w podejściu psychologii kontemplatywnej, czyli w połączeniu wiedzy o psychologii zachodniej z mądrościami Wschodu.

Kobieta, która tłumi dary kobiecości, więzi seksualność i boskość, ma często zniekształcone myślenie o sobie, swoim ciele i kieruje się w życiu powinnościami. Wyrosła na przekonaniu, że miłość jest dobra a seks zły. 

W podejściu ajurwedyjskim i tantrycznym, stłumiona kobiecość ma związek z zablokowanymi czakrami, przede wszystkim czakrą podstawy i czakra sakralną. Blokowanie czakr wynika natomiast z życia na rzecz przetrwania i niechęci do swojego ciała, dlatego energia kobieca nie może pięknie płynąć ku sercu.

 

Ten warsztat to dwudniowa praca z przekonaniami, wzorcami kulturowymi i religijnymi oraz praktyka medytacyjna z wykorzystaniem elementów Tantry.

Ku wzrastaniu!

24.07.2020 godz. 16:00-20:00

25.07.2020 godz. 10:00-15:00

 

Zapewniamy owoce, przekąski, wodę, herbatę, kawę, soki i bezpieczną atmosferę. 

 

                    30-31 lipiec 2020.Przebudzenie. Krąg Nastolatek.

 

Z serca zapraszam do Kręgu Dziewczyny w wieku 14-19 lat

To jedyne takie spotkanie w miłości, akceptacji i czułości.

Dorastanie to czas pełen radości, ale też niezrozumienia, poczucia osamotnienia i poszukiwania sensu.
Współczesne nastolatki mają szczególnie trudno. Zniekształcony obraz wirtualnego piękna, rozwija mnóstwo fałszywych i ograniczających przekonań o sobie.
Dziewczynki i młode kobiety potrzebują innych kobiet wokół, aby mogły przejść w harmonii czas wyodrębniania się, oddzielnie się od matek, zbudowania własnej tożsamości.
Ich przyszłe relacje, intymne związki i marzenia w dużej mierze zależą od przyjęcia i zrozumienia siły własnej kobiecości.

To, jak nastolatka wprowadzona jest do świata kobiety, wpływa na jej otwartość do otoczenia, poczucie własnej wartości, związki i relacje z innymi kobietami.
To szczególny czas zaopiekowania się młodą istotą, która często pozostaje w konflikcie pomiędzy ciałem a duszą.

Krąg Nastolatek to inicjatywa powstała z moich doświadczeń z pracy z dziewczynami między 14 a 19 rokiem życia.


W ostatnich latach obserwuję, jak rozwijają swoje delikatne skrzydła, stawiają granice, uczą się wyrażać potrzeby. Wspólnie medytujemy, wkraczamy do świata duchowego, ucząc się delikatnie ogrzewać gotujący się umysł w sercu.
Jestem dumna z Ich sukcesów, randek, matur, pierwszych samodzielnych podróży i odwagi do wkraczania w dorosłość.

Przebudzenie to Krąg Nastolatek, którego celem jest praca nad akceptacją własnego ciała, nad modyfikacją ograniczającego sposobu myślenia oraz przyzwolenie na przeżywanie emocji, które pojawiają się w świecie młodej kobiety.

To proces grupowy rozwijający siostrzane relacje i indywidualną, osobistą moc, która wydobyta odpowiednio wcześnie, pozwala na dobry kontakt ze sobą.

 

Zapraszam!

 

30.07.2020 godz. 15:00 - 19:00

31.07 2020 godz. 15:00 - 19:00

 

 

 

    21-23 lipiec 2020 Holistyczny Kurs Redukcji Stresu (weekendowy)

                                     (pełny opis w zakładce Wydarzenia)

 

                                8 sierpień 2020  Dzień w Ciszy.

Całodniowa praktyka medytacji prowadzonych, także dla osób bez doświadczenia

godz. 10:00- 15:00

 

     2 wrzesień 2020 Holistyczny Kurs Redukcji Stresu

(pogłębiony 9 -tygodniowy),

zajęcia raz w tygodniu w środy w godzinach 18:00 - 20:30

(pełny opis w zakładce Wydarzenia)

                                   Aktualności 14 czerwiec 2020

 

W trosce o Wasze zdrowie i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego, zapraszam na pierwsze stacjonarne warsztaty w Ośrodku. Oto, co proponuję dla Was  w czerwcu:

 

19-21.06. 2020 Holistyczny Kurs Redukcji Stresu (weekendowy)

26.06.2020 Droga do Ciszy. Po pierwsze Ja. Warsztat dla kobiet, którego celem jest wzmacnianie poczucia autonomii i samostanowienia. Warsztat stanowi jeden z niezależnych modułów Self - Esteem Academy Eliza Taworska

27.06.2020 Dzień w Ciszy. Całodniowa praktyka medytacji prowadzonych, także dla osób bez doświadczenia

                                    Aktualności 10 marzec 2020

Cisza to nie tylko przestrzeń wzrastania, wspólnych warsztatów, medytacji i kobiecych kręgów.

To także dom miłości i wspólnej zabawy.

Z okazji Dnia Kobiet spotkałyśmy się, by świętować naszą kobiecość, delikatność i kobiece relacje, które tu rozkwitają. Przy muzyce na żywo  i pysznym jedzeniu bawiłyśmy się do północy. Dziękuję moje kochane Kobiety! Eliza 

                                      Aktualności 2 marzec 2020

Za mną kolejne warsztaty redukcji stresu  dla Rossmann Polska!

Wspaniała energia, otwartość uczestników, którzy przyjechali do Gdańska z różnych stron Polski.

Z wdzięcznością za wspólną praktykę!

Eliza

Nadchodzące wydarzenia !

 

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem nadchodzących wydarzeń:

 

 6.01.2020 - HOLISTYCZNY KURS REDUKCJI STRESU - POZIOM ZAAWANSOWANY (SESJA 1) GODZ.18:30-21:00

 7.01.2020 - HOLISTYCZNY KURS REDUKCJI STRESU - POZIOM PODSTAWOWY (SESJA 6) GODZ.18:30-21:00

 8.01.2020 - HOLISTYCZNY KURS REDUKCJI STRESU - POZIOM PODSTAWOWY (SESJA 1) GODZ.18:30-21:00

 

 1.02.2020 - ODCZAROWAĆ DDA I DDD - ZAPROSZENIE DO MIŁOŚCI OSOBOWOŚCI WSPÓŁUZALEŻNIONEJ, WARSZTAT 10:00 - 16:00

 8.02.2020 -  DZIEŃ W CISZY GODZ. 10:00-15:00

25.02.2020 -HOLISTYCZNY KURS REDUKCJI STRESU - POZIOM PODSTAWOWY (NABÓR OTWARTY) GODZ.18:30-21:00

 

29.02-01.03.2020 - SELF - ESTEEM ACADEMY. ELIZA TAWORSKA. PAŁAC CIEKOCINKO (WARSZTAT WYJAZDOWY)

AKTUALNOŚCI 02.01.2020

Idzie Nowe

 

Nadszedł kolejny piękny Rok! Życzę Wam, abyście wykorzystali świadomie każdą chwilę i cieszyli się największym darem, jakim jest życie.

Tak zwyczajnie. 

U nas trochę zmian. Ponieważ ważne jest dla mnie, by wspierać ludzi w drodze, która jest mi znana lub przynajmniej rozumiana i  nieść tylko tyle, ile udźwignę, postanowiłam zaplanować ten rok będąc dostępną dla Was ale i dla siebie samej. 

Dlatego część zajęć znika na jakiś czas z naszego grafiku.

 

Poniedziałki, wtorki, środy to dni przeznaczone na Holistyczne Kursy Redukcji Stresu. 

6.01.2020 - Grupa zaawansowana

7.01.2020 - Grupa podstawowa (nabór listopadowy)

8.01.2020 - Grupa podstawowa (nabór nowy, pierwsza sesja)

 

Poniedziałki, wtorki, środy i czwartki to także dni terapeutyczne. Niestety na sesje indywidualne nie mam wolnych miejsc po godz. 17:00. Jeśli chcesz rozpocząć swój proces dostępne są pojedyncze godziny między 8:00 a 14:00 poza piątkiem.

 

W weekendy pojawią się nowe warsztaty i będziemy kontynuować te, które już znacie - Psychofizjologia stresu, Dni w Ciszy, Ajurweda w praktyce, spotkania z medytacją. 

Rusza także nowy projekt, stworzony z myślą o kobietach Self-Esteem Academy, którego celem jest wydobycie piękna, pasji, atrakcyjności i poprawienia relacji ze sobą i światem. Warsztaty te będą odbywały się w pięknych okolicznościach przyrody niedaleko Trójmiasta. Szczegóły w zakładce Self-Esteem.

 

I z nowości jeszcze jedna! Wracam do biznesu, tym razem z przesłaniem Mindfulness, Compassion & Loving Kindness i jestem podekscytowana na myśl o szkoleniu firm, które postanowiły  dać swoim pracownikom więcej satysfakcji i spokoju.

AKTUALNOŚCI 30.08.2019

Rozwojowe wakacje za nami. Cieszymy się, że coraz więcej osób spędza urlop zdobywając nowe umiejętności. Warsztat z podstaw Ajurwedy, Letni Kurs Mindfulness, Holistyczny Kurs Redukcji Stresu - to tylko kilka propozycji, którymi zainteresowaliście się latem. 

A teraz  zapowiada się pracowita jesień!

Co nowego u nas?

Już w pierwszym tygodniu ruszają dwie grupy na Holistycznych Kursach Redukcji Stresu, podstawowa i zaawansowana. Szczegółowy opis kursu dostępny w zakładce Kursy.

Przez najbliższe dwa miesiące środy poświęcimy treningom uważności dla dzieci. To, co nas wyróżnia to brak schematów, zapraszamy zarówno dzieci zdrowe, jak i dzieci z niepełnosprawnością. 

W czwartki niezmiennie spotykamy się na otwartej praktyce Mindfulness & Meditation o godzinie 18:30. Można zająć matę wysyłając SMS na numer telefonu 530 403 003. 

W  soboty ruszają Poranki z Empatią. Zapraszamy Was do Ciszy, aby praktykować Nonviolent Communication (NVC). Kontakt, komunikacja, bezpieczeństwo wsparcie, szacunek, autentyczność, wdzięczność. Tego możecie doświadczać z Natalią Lach.

14 września po raz kolejny spotkamy się na Dniu Ciszy. To dzień Mocy i Redukcji Stresu, czas na odbudowanie i wzmocnienie spokoju, koncentracji i radości codziennego życia. Czym są te wydarzenia, które cieszą się taką popularnością? 


To bliskie spotkania zwykłych ludzi, którzy najczęściej nie posiadają żadnego doświadczenia w medytacji - pisarzy, lekarzy, taksówkarzy, nauczycielek i pielęgniarek. Wszystkich, niezależnie od płci, wieku i rodzaju pracy, jaką wykonują. Bo z przekonaniami i nawykowymi myślami, które rządzą naszym życiem i rozwijają stres, mierzymy się wszyscy jednakowo. Jest to propozycja dla wszystkich, którzy chcą poczuć, że szczęście zaczyna się w umyśle i odważą się zanurzyć w ciszy na kilka godzin, by zrobić w umyśle miejsce na nowe.   

A 20 września autorski warsztat "Dożyć starości, psychofizjologia stresu" W jaki sposób można wpłynąć na zwiększenie zaangażowania w kierunku radzenia sobie ze stresem?

Dlaczego rys psychologiczny, nasza osobowość, temperament, przekonania i nawyki mają związek z zapadalnością na niektóre choroby i jaki wpływ ma na to stres? Co stres ma wspólnego z młodym i zdrowym wyglądem, pamięcią i koncentracją lub udanym życiem seksualnym? Jak myśli i emocje wpływają na harmonijne, spokojne i bardziej zaangażowane życie? O tym na naszym nowym warsztacie dla kobiet i mężczyzn. Pełny opis wydarzenia na naszym Facebook'u.

Dla rozkochanych w Ajurwedzie lub chcących doświadczyć jej magicznej mocy, gabinet oferuje lecznicze terapie olejowo-ziołowe i konsultacje ajurwedyjskie.

A kto chce uspokoić lęk, zmienić przekonania, rozwinąć skrzydła lub oswoić stratę, zapraszamy na indywidualne procesy z terapią ACT (Akceptacji i Zaangażowania)

Do zobaczenia! 

AKTUALNOŚCI 06.06.2019

JESIENNY TRENING UWAŻNOŚCI DLA DZIECI I  MŁODZIEŻY. 

Rekrutacja w toku

Juz od września rusza kolejny trening uważności dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy także dzieci z niepełnosprawnością .

Czego może nauczyć się Twoje dziecko? 

 

• Spokoju

• Rozpoznawania i nazywania emocji

• Odróżniania myśli od faktów 

• Cierpliwości 

trening-iważności-dla-dzieci-20cm-A.jpg

Badania dowodzą, że regularna praktyka uważności (Mindfulness) poprawia jakość życia, koncentrację, pamięć, prowadzi do lepszego zrozumienie siebie i swoich potrzeb.

Dzieci stają się bardziej otwarte, komunikatywne, lepiej rozwiązują konflikty i stają się bardziej uważne. W chaotycznym świecie praktyka pozwala pełniej cieszyć się dzieciństwem i pomaga rodzicom nie doświadczać tak często frustracji i bezradności. 

 

 

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 6-16 lat.

Czas trwania: 9 tygodni (spotkania raz w tygodniu 90 minut).

Koszt: 1300 złotych.

Ilość miejsc w grupie: 10. 

trening-iważności-dla-dzieci-20cm-B.jpg

Dlaczego wybrac trening z nami?

• Wiedza i wieloletnia praktyka u źródła uważności (Indie).

• Ponad 200 absolwentów nauczycielskich kursów „Mindfulness i Komunikacja Empatyczna w edukacji wczesnoszkolnej”.

• Jedyny w Trójmieście ośrodek, w którym regularnie uważność praktykują dzieci i dorośli. 

• Nasi nauczyciele uważności są jednocześnie pedagogami specjalnymi i terapeutami pedagogicznymi. 

• Jako jedyni w Polsce prowadzimy treningi uważności dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.

• Ośrodek rekomendowany przez Near Himalayan IyengarYoga Center, Dharamkot, McLeod Ganj, Dharamshala, Himachal Pradesh.

Pytania i zgłoszenia: e.taworska@taworska.pl lub pod nr telefonu: 530403003. Jeśli nie odbieram, poczekaj proszę – oddzwonię lub napiszę.

Zobacz, jak medytują u nas dzieci

IMG_4146.JPG
IMG_3571.jpg
IMG_4142.JPG
IMG_4145.JPG
IMG_4141.JPG
854E094F-D2DE-47DD-8D4E-90CB75C93D33.JPG

AKTUALNOŚCI 27.03.2019

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W BEZPŁATNYM BADANIU DLA DZIECI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ !

"Spokojne i życzliwe dziecko - medytacja i uważność, jako metody osiągania równowagi emocjonalnej u dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym"

Z radością ogłaszamy, że rozpoczęliśmy pierwsze w Polsce badania nad wpływem medytacji i uważności na zdrowie dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i lekkim. 

Sprawdźmy RAZEM, czy to działa !

Medytacja i uważność nie są żadnym odkryciem. Znane na Wschodzie od tysięcy lat poprawiają dzieciom i dorosłym jakość życia, wpływając na zwiększenie dobrostanu umysłowego. Ćwiczenia wykorzystywane w badaniu to praktyka bezpieczna i świecka, zaś głównym ćwiczeniem wykorzystywanym w praktyce jest świadome oddychanie i zauważanie, kiedy uwaga ulega rozproszeniu. 

Podczas warsztatów, które będą odbywały się raz w tygodniu (90 minut) dzieci poprzez zabawę będą poznawały proste metody, które pomogą im zapanować nad trudnościami, z jakimi mierzą się na co dzień. W efekcie poprawia się jakość snu, dzieci nie zajadają emocji, uwalniają się napięcia, ból i zmęczenie. Dajemy dzieciom akceptację na przeżywanie wszystkiego dokładnie takim jakim jest. Podczas zajęć stwarzamy przestrzeń na to, aby dzieci spokojnie, ze współczuciem i życzliwością koncentrowały się na staraniach a nie efektach tychże starań. Tak rodzi się spokój, akceptacja, współczucie i cierpliwość, czyli podstawowe filary uważności, na których budujemy szczęśliwe życie i szczęsliwe dzieciństwo, ze wszystkim, co na dany moment jest. 

 

Dotychczas przeprowadzone badania dowodzą, że regularna medytacja i praktyka uważności poprawia jakość życia, poprawiają koncentrację, pamięć, pozwalają cieszyć się większym spokojem a zatem prowadzi do lepszego zrozumienia siebie i swoich potrzeb. 
My chcemy sprawdzić, jaki wpływ ma ta praktyka na dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.

Dlaczego to robimy?

Dlatego, że w latach 2017-2019 wspólnie z Fundacją Edukacyjną ODITK zrealizowaliśmy ponad 500 godzin kursów nauczycielskich "Mindfulness i Komunikacja Empatyczna" w gdańskich szkołach podstawowych. Mamy dziś praktyków wśród nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, którzy wplatają zdobyte na kursie doświadczenie w codzienną pracę z dziećmi. I chcemy mówić głośno o tym, że Gdańsk dysponuje największą grupą nauczycieli uważności i medytacji !!!! 
Chcemy też dać możliwość dzieciom z niepełnosprawnością zapoznania się z tą praktyką, jako wspaniałą metodą, która prowadzi do uwalniania emocji uwięzionych w ciele. Dzieci stają się bardziej otwarte, komunikatywne, lepiej rozwiązują konflikty, stają się bardziej uważne i spokojne. W świecie chaotycznym, pełnym bodźców praktyka uważności pozwala pełniej cieszyć się dzieciństwem i pomaga Rodzicom nie doświadczać tak często frustracji i bezradności. Trening to połączenie ćwiczeń oddechowych, świeckich medytacji i psychoedukacji, które w pierwszej kolejności obniżają napięcie i stres. Sprawdźmy, jak regularna praktyka uważności i medytacja wpływają na dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.
Załóżmy, że odnajdziemy drogę do harmonii i spokoju. Zamiast systemu kar i nagród będziemy zachęcać dzieci do krótkiej medytacji. Spróbujmy przećwiczyć to w naszym Ośrodku! Do badania, które będzie trwało trzy miesiące zapraszamy dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym w wieku 6-10 lat. 

Jak będziemy pracować?
Dzieci udadzą się do sali wypełnionej matami, poduszkami i pufami, gdzie w towarzystwie pluszowych przyjaciół i dźwiękach relaksacyjnej muzyki nauczą się medytować i pracować nad spokojnym oddechem a dzięki temu odnajdą skuteczną metodę na osiągnięcie spokoju i ciszy. Będzie im łatwiej radzić sobie z napięciem, stresem, złością czy smutkiem.

Pracujemy na matach, z pluszowymi przyjaciółmi, kocykami, muzyką, jedzeniem, zapachami, obrazami.

Zajęcia prowadzą:


Eliza Taworska - Mindfulness & Meditation Teacher, w latach 2017-2019 wprowadziła uważność i medytację do gdańskich szkół, więcej na https://www.osrodekcisza.pl/omnie

dsc_3930_HDR.jpg

Alicja Zaremba - Deptuła, Oligofrenopedagog, ukończone 5-letnie Studia na UG oraz Podyplomowe Studia Wczesnego wspomagania i rewalidacji dzieci z autyzmem, od 16 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną w SOSW nr 2 w Gdańsku oraz z Fundacją Autyzm Bez Tabu, absolwentka kursów System Komunikacji Makaton 1 i 2 stopień, System Komunikacji Pecks 1 st., Integracja Sensoryczna 1 st., Trening Umiejętności Społecznych, Terapia ręki, Terapia behawioralna dzieci z autyzmem, Kurs pedagogiki Montessori, Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Integracja odruchów wg Sally Goddard i wiele innych, Mindfulness & Komunikacja Empatyczna w edukacji

IMG_2945.JPG

Julita Wołoszyn - pedagog specjalny, oligofrenopedagog, specjalista wczesnego wspomagania rozwoju, terapeuta zaburzeń Integracji Sensorycznej. Wybrane szkolenia:- Terapia behawioralna dzieci z autyzmem (szkolenie III stopniowe)- Terapia ręki (I i II stopień)- Integracja Sensoryczna- Komunikacja alternatywna MAKATON (I i II stopień)-VB-MAPP ocena umiejętności i planowanie terapii- Uczeń z zespołem aspegera i autyzmem wysokofunkcjonującym w szkole i w przedszkolu- Od butelki do guzika czyli wesoło gra muzyka- Mindfulness & Komunikacja empatyczna w edukacji

IMG_2948.JPG

Dagmara Kubiak - pedagog specjalny, terapeuta pedagogiczny. Ukończyła studia z zakresu pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Gdańskim. Na co dzień pracuje jako nauczyciel na etapie edukacji wczesnoszkolnej oraz terapeuta dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Ukończyła kurs „Mindfulness & Komunikacja Empatyczna w edukacji” przeznaczony dla nauczycieli, dzięki czemu wykorzystuje praktykę uważności w edukacji włączającej.

IMG_2949.JPG

Zapraszamy na wstępne kwalifikacyjne spotkanie z dzieckiem, które odbędą się 3 i 5 kwietnia 2019 w Ośrodku Terapii Holistycznych CISZA przy ul. Wileńskiej 14 w Gdańsku. 

bottom of page